Ադրբեջանի բռնցքամարտի երիտասարդական հավաքականը կմասնակցի Երևանում կայանալիք աշխարհի առաջնությանը:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտնեց սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարության մամուլի քարտուղար Աստղիկ Մարտիրոսյանը, հայկական կողմը Ադրբեջանի բռնցքամարտի ֆեդերացիա պաշտոնական նամակ է ուղարկել, որտեղ տրվել են անվտանգության երաշխիքներ:
Հիշեցնենք, որ նոյեմբերի 25-ին Երևանում մեկնարկում է բռնցքամարտի աշխարհի երիտասարդական առաջնությունը, և Ադրբեջանը ցանկություն էր հայտնել մասնակցել այդ մրցաշարին:
«Մենք ստացել ենք Ադրբեջանի մասնակցության հայտը: Հայաստանում ելույթ կունենան վեց ադրբեջանցի բռնցքամարտիկներ, իսկ պատվիրակությունը կազմված կլինի տասը հոգուց»,- նշեց Մարտիրոսյանը:
Նա նաև ավելացրեց, որ աշխարհի առաջնությանը կմասնակցեն 70 երկրների բռնցքամարտիկներ:
Աշխարհի առաջնությունը կկայանա նոյեմբերի 25- ից դեկտեմբերի 8-ը Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում:

Молодежная сборная Азербайджана по боксу примет участие в предстоящем чемпионате мира, который пройдет в Ереване. Как сообщила корреспонденту PanARMENIAN.Net пресс-секретарь Министерства спорта и по делам молодежи РА Астхик Мартиросян, армянская сторона направила федерации бокса Азербайджана официальное письмо, в котором были даны все гарантии безопасности.
Напомним, что 25 ноября в Ереване стартует молодежный чемпионат мира по боксу, и Азербайджан выразил желание принять в нем участие.
“Мы получили заявку Азербайджана на участие. В чемпионате мира по боксу в Армении выступят 6 азербайджанских спортсменов, а сама делегация состоит из 10 человек”, – сказала Астхик Мартиросян.
Она также добавила, что в чемпионате примут участие боксеры из 70 стран мира.
Чемпионат мира по боксу состоится с 25 ноября по 8 декабря в Спортивно-концертном комплексе им. Карена Демирчяна.