Ադրբեջանի բռնցքամարտի երիտասարդական հավաքականը կմասնակցի Երևանում կայանալիք աշխարհի առաջնությանը:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտնեց սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարության մամուլի քարտուղար Աստղիկ Մարտիրոսյանը, հայկական կողմը Ադրբեջանի բռնցքամարտի ֆեդերացիա պաշտոնական նամակ է ուղարկել, որտեղ տրվել են անվտանգության երաշխիքներ:
Հիշեցնենք, որ նոյեմբերի 25-ին Երևանում մեկնարկում է բռնցքամարտի աշխարհի երիտասարդական առաջնությունը, և Ադրբեջանը ցանկություն էր հայտնել մասնակցել այդ մրցաշարին:
«Մենք ստացել ենք Ադրբեջանի մասնակցության հայտը: Հայաստանում ելույթ կունենան վեց ադրբեջանցի բռնցքամարտիկներ, իսկ պատվիրակությունը կազմված կլինի տասը հոգուց»,- նշեց Մարտիրոսյանը:
Նա նաև ավելացրեց, որ աշխարհի առաջնությանը կմասնակցեն 70 երկրների բռնցքամարտիկներ:
Աշխարհի առաջնությունը կկայանա նոյեմբերի 25- ից դեկտեմբերի 8-ը Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում:

Azerbaijan's boxing team will participate in Yerevan-hosted 2012 AIBA Youth World Boxing Championships, Armenian Ministry of Sport and Youth Affairs spokesperson said.
As Astghik Martirosyan told a PanARMENIAN.Net reporter, Armenian side sent an official letter to Azerbaijani Boxing Federation, issuing security guarantees.
Yerevan will host 2012 AIBA Youth World Boxing Championships from November 25-December 8, with Azerbaijan having voiced intention to participate in the tournament.
“We have received Azerbaijani application for participation. Six Azeri boxers will participate in the event, with the delegation to comprise ten members,” Martirosyan said, adding that the championships will bring together representatives from 70 countries.