2012թ հոկտեմբերի 29-ին «ՀԿԵ» ՓԲԸ-ում գլխավոր տնօրեն Վ. Ռեբեցի գլխավորությամբ տեղի ունեցավ ենթակառուցվածքի աշնանային հանձնաժողովային զննման և գծային տնտեսությունների ձմեռային նախապատրաստական աշխատանքների կատարման արդյունքների քննարկումը, հայտնում է ընկերության մամլո ծառայությունը:
Խորհրդակցության շրջանակներում զեկույցներով հանդես եկան ծառայությունների, տնօրինությունների, արտադրական ձեռնարկությունների և ստորաբաժանումների պետերը:
Մասնակիցները ներկայացրին այն խնդիրները, որոնք ի հայտ են եկել աշնանային զննման ժամանակ: Խորհրդակցության ընթացքում դիտարկվեցին դրանց լուծման հնարավորությունները, ինչպես նաև գծային տնտեսությունների, էներգամատակարարման սարքավորումների, ավտոմատիկայի, տելեմեխանիկայի անխափան աշխատանքն ապահովելու և արհեստական կառույցների ու հողածածկույթների պատշաճ վիճակում պահելու միջոցները:
Զննման ընթացքում բավարար աշխատանք է տարվել գծային տնտեսությունները, ենթակառուցվածքը, երկաթուղու արտադրական և կոմունալ բոլոր օբյեկտները կարգի բերելու ուղղությամբ: ՀԿԵ «ՓԲԸ» գլխավոր տնօրեն Վիկտոր Ռեբեցն անձամբ է վերահսկել զննումը, որի ընթացքում բացահայտված թերությունները վերացվել են իսկույն՝ հստակ սահմանված ժամկետներում, պատասխանատու ղեկավարներից միչև երկաթուղու պետի տեղակալների մակարդակով:
Հանձնաժողովային զննման հիմնական նպատակը երկաթուղու՝ 2012-2013 ձեռային շրջանում աշխատունակության մակարդակի սահմանումն է, առկա թերությունների բացահայտումն ու վերացումը: Բացի այդ, հանձնաժողովը գնահատել է գնացքների անվտանգ երթևեկության և տեխնիկական միջոցների աշխատանքերի ապահովման հետ ուղղակիորեն կապված բոլոր հարցերը: Հատուկ ուշադրության արժանացավ աշխատանքային կարգապահության հարցը: Հանձնաճողովի աշխատանքի գլխավոր արդյունքներից մեկը դարձավ գծային ստորաբաժանումների ղեկավարների և հրահանգողների կազմակերպչական գործունեության գնահատականը, ղեկավարների անձնական մասնակցությունը անվթար աշխատանքին ուղղված կանխարգելման գործողություններում:
Նշենք, որ նոյեմբերի սկզբին ՀԿԵ-ում մեկնարկում է շարժիչ-վագոնային շարժակազմի և լոկոմոտիվների աշնանային զննումը: Զննման ընթացն ամեն շաբաթ կքննարկվի օպերատիվ խորհրդակցությունների ժամանակ:

В ЗАО «ЮКЖД» прошло обсуждение результатов осеннего комиссионного осмотра и подготовки хозяйств дороги к зиме во главе с генеральным директором компании Виктором Ребцом.
В рамках совещания с докладами выступили начальники служб, дирекций, производственных предприятий и структурных подразделений компании.
Участники представили проблемы, которые были выявлены во время осеннего осмотра. В ходе совещания были рассмотрены меры по их решению и обеспечению бесперебойной работы хозяйства пути, устройств энергоснабжения, автоматики, телемеханики и должного состояния земляного полотна и искусственных сооружений.
Во время осмотра была проведена значительная работа по приведению в надлежащий порядок путевого хозяйства, инфраструктуры всех отраслевых хозяйств, производственных и коммунальных объектов дороги.
Генеральный директор ЗАО «ЮКЖД» Виктор Ребец лично контролировал реализацию технологии осмотра, при которой выявленные нарушения устранялись незамедлительно, в чётко установленные сроки с участием ответственных руководителей вплоть до уровня заместителей начальника дороги.
«Главной целью комиссионного осмотра стало определение уровня готовности магистрали к работе в условиях зимнего периода 2012-2013 годов, указание на существующие недостатки и требование от исполнителей их устранения», – говорится в сообщении пресс-службы компании. Кроме того, комиссия отследила все, что непосредственно связано с обеспечением безопасности движения поездов и работой технических средств.
В начале ноября на ЮКЖД начнется осенний осмотр локомотивов и мотор-вагонного подвижного состава. Ход проведения осеннего осмотра будет еженедельно рассматриваться на поездных совещаниях.