Նոյեմբերի 25- ից դեկտեմբերի 8-ը Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում կայանալու է բռնցքամարտի երիտասարդների աշխարհի առաջնությունը:
Առաջնության մասնակիցները 17- 18 տարեկան բռնցքամարտիկներ են 10 քաշային կարգերում` 46-49կգ, 52կգ, 56կգ, 60կգ, 64կգ, 69կգ, 75կգ, 81կգ, 91կգ, +91կգ: Հայաստանը այս ստուգատեսում հանդես է գալու բոլոր քաշային կարգերում:
Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Դերենիկ Ոսկանյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց, որ առաջնությունը կխթանի Հայաստանում բռնցքամարտի զարգացմանը: «70 երկրի մարզիկներ են ժամանելու Երևան, և նրանց ելույթներին հետևելու կգան բազմաթիվ երեխաներ, ինչը կօգնի որ բռնցքամարտը ավելի մասսայական ու հայտնի դառնա մեր երկրում: Իսկ ինչքան շատ երեխաներ մարզվեն, այնքան կմեծանա մրցակցությունը, ինչն էլ իր հետ կբերի լավ արդյունքներ»,- նշեց նա:
Ըստ մարզչի, բոլոր երկրներին չէ, որ վիճակվում է անցկացնել աշխարհի առաջնություն, իսկ դա նշանակում է, որ ԱԻԲԱ-ն հաշվի է նստում Հայաստանի ֆեդերացիայի հետ և թույլ տալիս կազմակերպել նմանատիպ խոշոր մրցաշար:

30 Октябрь 2012 - 13:03 AMT
С 28 ноября по 8 декабря в Спортивно-концертном комплексе им. К. Демирчяна состоится молодежный чемпионат мира по боксу.
Участники чемпионата – боксеры в возрасте 17-18 лет в 10 весовых категориях: 46-49 кг, 52 кг, 56 кг, 60 кг, 64 кг, 69 кг, 75 кг, 81 кг, 91 кг, +91 кг. Армения будет представлена во всех этих категориях.
Главный тренер сборной Армении Дереник Восканян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал, что чемпионат поможет развитию данного вида спорта в Армении.
“В Армению приедут спортсмены из 70 стран мира. За их выступлениями будут следить и дети, что поможет сделать данный вид спорта более массовым и популярным в нашей стране”, – сказал он.
По словам тренера, не всем странам выпадает возможность провести у себя чемпионат мира, и этим успехом необходимо воспользоваться.