Հոկտեմբերի 30-ին ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա ֆոնդային բորսայում կատարվել է արժույթի առք և վաճառքի գործարք 2.250 մլն դրամ գումարով 1դոլարի դիմաց 405.38 դրամ փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 405.25 դրամ:
Միաժամանակ, հոկտեմբերի 30-ին 1 ԱՄՆ դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 405.57 դրամ՝ հոկտեմբերի 29-ի դրությամբ կրճատվելով 0.16 կետով: Միևնույն ժամանակ, 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 524.81 դրամ՝ ավելանալով 0.17 կետով, 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքն անփոփոխ է մնացել՝ 12.90 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է ՀՀ ԿԲ մամլո ծառայությունը:

30 Октябрь 2012 - 12:21 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 30 октября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму в 2,250 млн. драмов по среднему курсу 405,38 драмов/$1 США. Цена закрытия составила 405,25 драмов/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 30 октября составил 405,57 драма, сократившись по сравнению с 29 октября на 0.16 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 524,81 драма, увеличившись на 0.17 пункта, а курс 1 российского рубля остался неизменным – до 12,90 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.