Նոյեմբերի 3-ին Մոսկվայի «Նոր լիգա» համալիրում տեղի կունենա բարեգործական ֆուտբոլային հանդիպում, որի կազմակերպիչներն են Մոսկվայի Հայ երիտասարդության ասոցիացիան և A.F.G. United-ը:
Այդ օրը կհանդիպեն հայկական երիտասարդական կազմակերպության ու Հայաստանի հավաքականի երկրպագուների պաշտոնական խմբի թիմերը:
Կտեղադրվեն հանգանակության համար նախատեսված արկղեր: Բոլոր հանգանակված միջոցները կհատկացվեն արցախցի կարիքավոր ընտանիքին:
Զաքարյանների ընտանիքին նյութական օգնություն է հարկավոր թոքախտից բուժվելու համար: Բուժման արժեքը մեկ օրվա համար կազմում է 8500 ռուբլի, ամբողջական բուժման համար հարկավոր է հավաքել 1 530 000 ռուբլի:
Այս միջոցառումը օժանդակության ու աջակցության այլ միջոցառումների շարքից է, PanARMENIAN.Net-ին են հայտնել Մոսկվայի Հայ երիտասարդության ասոցիացիայի մամլո ծառայությունից:

1 Ноябрь 2012 - 08:04 AMT
3 ноября, на стадионе комплекса "Новая Лига” в Москве состоится благотворительный футбольный матч, организованный Ассоциацией Армянской Молодежи Москвы совместно с A.F.G. United.
В этот день на одном поле для проведения дружеской игры встретятся команды армянской молодежной организации и участников официальной группы болельщиков сборной Армении.
В помещении будут установлены специальные ящики, где каждый сможет пожертвовать определенную сумму. Все средства собранные на игре будут направлены на помощь нуждающейся семье из Арцаха.
Семье Закарян необходимо получить материальную помощь для лечения от туберкулеза. На данный момент они проходят лечение в ЦНИИ туберкулеза РАМН. Стоимость лечения в день составляет 8500 рублей, всего для прохождения полного курса нужно собрать 1.530.000 рублей.
Данное мероприятие присоединяется к другим акциям помощи и поддержки семье Закарян, PanARMENIAN.Net передали из пресс-службы ААММ.