«ԵԱ-2012 ընտրական փուլում հավաքականի մասին ոչ ոք չգիտեր և նրա խաղն անակնկալ էր: Մենք ինքներս լավ էինք գործում, նպաստեց նաև այն, որ մեր ուժերը թերագնահատում էին: Այժմ, իհարկե, վիճակն ավելի բարդ է: Բոլորն արդեն տեսել են անցած շրջանի խաղերն ու լուրջ են վերաբերվում մեր հավաքականին: Վերաբերմունքն է փոխվել, սակայն, ես գտնում եմ, որ մենք վատ չենք խաղում, նույնիսկ Իտալիայի հետ վերջին խաղում, երբ մենք զիջեցինք 1:3 հաշվով»,-Սարկիսովի խոսքն է մեջբերում «Վոլգայի» պաշտոնական կայքը:
Այն հարցին, թե ինչն է պակասում հավաքականին, Սարկիսովը պատասխանեց, որ թերևս փորձը. «Այժմ իրոք արժանի սերունդ ունենք և ցանկալի կլիներ ուժերը չափել գոնե աշխարհի առաջնության խաղերում: Հայաստանի հավաքականը դեռ շանսեր ունի, կարևոր է հաղթել հաջորդ խաղում, այդ դեպքում իրավիճակը կշտկվի»:
Նա հավելել է, որ հավաքականի բախտը մի քիչ չի բերել վիճակահանության առումով, սակայն խաղալ այնպիսի մրցակիցների հետ, ինչպիսիք են Իտալիան, Չեխիան, Դանիան, հետաքրքիր է. «Իտալիան դուրս կգա առաջին տեղով, իսկ ԱԱ-2014 երկրորդ ուղեգրի համար շատ լուրջ պայքար է ծավալվելու»:

Футболист сборной Армении Артур Саркисов признался, что у Армении подобралась хорошая команда, в которой очень много отличных исполнителей.
“В отборочном этапе ЧЕ-2012 о сборной никто не знал, и ее игра стала сюрпризом. Мы сами хорошо действовали, и недооценка наших сил помогала. Сейчас, конечно, ситуация стала тяжелее. Все уже видели матчи прошедшего цикла и воспринимают нашу сборную всерьез. Отношение изменилось, но я считаю, что мы действуем неплохо, даже в последней встрече против Италии, когда мы уступили – 1:3”,- слова Саркисова передает официальный сайт “Волги”.
На вопрос чего ей не хватает сборной, Саркисов ответил, что, наверное, опыта: “Сейчас действительно достойное поколение, и хотелось бы попробовать свои силы хотя бы на грядущем чемпионате мира. Впрочем, шансы у нас еще есть, важно выиграть следующую игру, тогда ситуация станет куда легче”.
Он добавил, что сборную Армении немного не повезло со жребием, но играть с такими соперниками очень, как Италия, Чехия, Дания, интересно: “Италия выйдет с первого места, а за вторую путевку будет очень серьезная борьба”.