1 Նոյեմբեր 2012 - 10:02 AMT
Հայաստանի ձյուդոյի ֆեդերացիան ձյուդոյի եվրոպական միությունից (EJU) և ձյուդոյի միջազգային ֆեդերացիայից (JF) ստացել է պաշտոնական նամակ նոր տարիքային խմբերի հաստատման մասին:
2013 թվականից պատանիների տարիքը սահմանվում է մինչև 18-տարեկանը, իսկ երիտասարդներինը` 21-տարեկանը: Ըստ այդմ 2013 թվականի պատանիների առաջնություններին կարող են մասնակցել 1996-98թթ, իսկ երիտասարդական առաջնություններին 1993-95թթ ծնված ձյուդոիստները:
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի ձյուդոյի ֆեդերացիայի պաշտոնական կայքը, այսուհետև Հայաստանի պատանիների և երիտասարդների առաջնությունները անց են կացվելու այդ տարիքային խմբերով:

Федерация дзюдо Армении получила официальное письмо от Европейского союза дзюдо (EJU) и Международной федерации дзюдо (JF) об утверждении новых возрастных групп.
В 2013 году юношеский возраст будет определен до 18 лет, а молодежный – до 21 года. Исходя из этого, в юношеском чемпионате 2013 года смогут принять участие спортсмены, родившиеся в 1996-98 годах, а в молодежном чемпионате – родившиеся в 1993-95 годах.
Как сообщает официальный сайт Федерации дзюдо Армении, отныне юношеские и молодежные чемпионаты Армении будут проводиться именно в этих возрастных группах