«Ռոմեո և Ջուլիետ» բալետը նոյեմբերի 6-ին ներկայացվելու է Գ. Սունդուկյանի անվան ազգային ակադեմիական թատրոնի բեմում, որի մուտքը կլինի անվճար: Այս մասին մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց Օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի գլխավոր բալետմայստեր Ռուդոլֆ Խառատյանը:
Նրա խոսքով՝բալետի պարողները ելույթ կունենան նույն զգեստներով, որով պարում էին օպերային թատրոնում, սակայն առանց դեկորացիաների:
Հիշեցնենք, որ Օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնն այսօր վերականգնվում է, և բալետի պարողները այժմ ելույթ են ունենում Սունդուկյանի թատրոնի բեմում:

На сцене ереванского национального академического театра им. Г. Сундукяна будет представлен балет “Ромео и Джульетта”, вход на который будет бесплатным. Об этом во время пресс-конференции сказал главный балетмейстер Национального академического театра оперы и балета Рудольф Харатьян.
По его словам, танцоры выступят в тех же костюмах, в которых они танцевали в оперном театре, однако уже без декораций.
Напомним, что в настоящее время в здании Национального академического театра оперы и балета идет ремонт, и танцоры балета выступают на сцене национального академического театра им. Г. Сундукяна.