Սեդա Ստեփանյանի «Իսկ արևը շարունակում էր լկտիաբար շողալ» ռադիոպիեսը Բրիտանական խորհրդի և BBC-ի համաշխարհային ծառայության Ռադիոպիեսների միջազգային 23-րդ մրցույթում ընդգրկվել է լավագույն 7 աշխատանքների ցանկում: Այս մասին հայտնում է Բրիտանական խորհրդի հայաստանյան գրասենյակի մամուլի ծառայությունը:
BBC-ի համաշխարհային ծառայությունն այս տարի աշխարհի տարբեր անկյուններից ստացել էր 1000-ից ավելի ռադիոպիեսներ:
Ամենամյա մրցույթում հաղթող են ճանաչվում երկու հեղինակ երկու անվանակարգում: Հաղթողները մեկնում են Միացյալ Թագավորություն, արժանանում դրամական պարգևի և հետևում իրենց պիեսի բեմադրմանն ու հեռարձակմանը BBC-ի համաշխարհային ծառայությամբ:
Սեդան ավարտել է Երևանի Բրյուսովի անվան պետական համալսարանը: Դեկտեմբերին Երևանի պետական կամերային թատրոնում Գոռ Մարգարյանը կբեմադրի նրա «Ստրիպտիզ» պիեսը:
BBC-ի համաշխարհային ծառայության Ռադիոպիեսների միջազգային մրցույթի վերջնական արդյունքները հայտնի կլինեն տարեվերջին:

2 Ноябрь 2012 - 10:32 AMT
Радиопьеса Седы Степанян “А солнце продолжает нагло светить” вошла в семерку лучших на 23-ем Международном конкурсе радиопьес, объявленном Британским советом и ВВС. Об этом сообщают в пресс-службе офиса Британского совета в Армении.
ВВС в этом году из разных концов света получил более 1000 пьес. Победители ежегодного конкурса выбираются в двух номинациях, они выезжают в Великобританию, получают причитающийся им приз и наблюдают за постановкой своей пьесы и трансляцией по ВВС.
Седа Степанян окончила ЕГЛУ им. Брюсова и сейчас проходит практику на радио “Свобода”. В декабре состоится премьера спектакля “Стриптиз” по ее пьесе на сцене Ереванского государственного камерного театра. Итоги конкурса радиопьес будут объявлены в конце года.