Հոկտեմբերի 29-ից նոյեմբերի 2-ն ընկած ժամանակահատվածում իրականացված գործարքներն են.
Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 96,359,902 ԱՄՆ դոլար 405.04 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 111,657,384 ԱՄՆ դոլար 406.14 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 7,950,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 405.65 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 6,100,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 405.61 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Հոկտեմբերի 22-28 ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 36.6 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը՝ 46.7 մլն ԱՄՆ դոլար, հայտնում է ԿԲ մամլո ծառայությունը:

С 29 октября по 2 ноября на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 96,359,902 долларов США по 405.04 драма/1 доллар США и продано 111,657,384 долларов США по 406.14 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 7,950,000 долларов США по 405.65 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 6,100,000 долларов США по 405.61 драма/1 доллар США.
С 22 по 28 октября объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 36.6 млрд драмов, а долларовых кредитов – 46.7 млн долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.