Նոյեմբերի 5-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 100,000 ԱՄՆ դոլարի առք ևվաճառք` 409 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 409 դրամ:
Նոյեմբերի 5-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 406,57 դրամ՝ նոյեմբերի 2-ի համեմատ ավելանալով 0,61 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 520,17 դրամ` նվազելով 2.50 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 12,85 դրամ, ինչը նոյեմբերի 2-ի ցուցանիշից քիչ է 0,11 կետով, հայտնում է ԿԲ մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 5 ноября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму в 100 тыс. драмов по среднему курсу 409 драмов/$1 США. Цена закрытия составила 409 драмов/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 5 ноября составил 406,57 драма, увеличившись по сравнению со 2 ноября на 0.61 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 520,17 драма, сократившись на 2.50 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0.11 – до 12,85 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.