Նոյեմբերի 11-ին` ժամը 19:00-ին, Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը տեղի կունենա գրական-երաժշտական երեկո` «Նվիրում Կոմիտաս վարդապետին»: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց տենոր Արտակ Ալավերդյանը, որը ելույթ կունենա երեկոյի ընթացքում, նմանատիպ երեկո այս տարի անցկացվել է հուլիսի 13-ին: «Այդ ծրագիրը լավ արձագանք ստացավ, և մենք որոշեցինք , որ այն պետք է ունենա շարունակություն: Այս անգամ դիմեցինք նաև ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի աջակցությանը, որը մեծ սիրով համաձայնեց օժանդակել մեծ վարդապետին նվիրված երեկոյի կազմակերպմանը»,- ասաց նա` հավելելով, որ յուրաքանչյուրը պատիվ կհամարի օժանդակել Կոմիտասին նվիրված միջոցառմանը:
Տենորը շեշտեց, որ երեկոն կբացվի հոգևորականի` Արմեն սարկավագ Սահակյանի խոսքով: «Դա շատ կարևոր մաս է: Բացի այդ, նախորդ երեկոյի ծրագրին միացել է Խորեն Լևոնյանը, որը կապահովի երեկոյի գրական մասը. այն դեռևս չենք ուզում բացել, թող հանդիսատեսը գա և վայելի: Իսկ ինձ կնվագակցի Կատարինե Հովսեփյանը»,- նշեց նա:

11 ноября в 19:00 часов в Ереванском доме камерной музыки состоится литературно-музыкальный вечер “Посвящение Комитасу”. Как сказал в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net певец, тенор Артак Алавердян, который также будет выступать на мероприятии, подобный вечер был проведен и 13 июля. “Данная программа получила множество положительных откликов, и мы решили, что она должна иметь продолжение. На этот раз мы обратились за помощью к премьер-министру РА Тиграну Саркисяну, который с радостью согласился поддержать в организации вечеров, посвященных великим мастерам”, – сказал он, добавив, что это огромная честь – помочь организации мероприятия, посвященного Комитасу.
Тенор подчеркнул, что вечер отроется речью священнослужителя – иерея Армена Саакяна. “Это достаточно важная часть. А Хорен Левонян, присоединившийся к программе еще с прошлого вечера, обеспечит литературную часть. Пока не хотим всего раскрывать – пусть зритель придет и все увидит сам. А мне будет аккомпанировать Катарине Овсепян”, – отметил он.