Այսօր, Մոսկվա կինոթատրոնում, ժամը 16:30-ին «ՌեԱնիմանիա» միջազգային անիմացիոն փառատոնի շրջանակում UNIFRANCE կազմակերպությունը կներկայացնի ֆրանսիական լավագույն ֆիլմերի հատուկ ցուցադրություն:
Ժամը 18.30-ից կներկայացվի գերմանական անիմացիա:
Տարածաշրջանի միակ անիմացիոն փառատոնը` «ՌեԱնիմանիան» բացվել է նոյեմբերի 3-ին:
Փառատոնն այս տարի համագործակցում է Հակոբ Կոջոյան կրթահամալիրի, Այբ ավագ դպրոցի, Խնկո Ապոր անվան ազգային մանկական գրադարանի, ԹՈւՄՈ ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնի, Հենրիկ Մալյանի անվան կինոդերասանի թատրոնի, Նարեկացի արվեստի միության հետ: Ֆիլմերի ցուցադրությունը լինելու է անվճար բոլորի համար:
Այս տարի փառատոնում ներկայացված է 400 անիմացիա` 42 երկրից: Ավանդական դարձած մրցութային ծրագրերին միացել է ևս մեկ` երաժշտական անվանակարգը:
Փառատոնն այս տարի նշում է ռուսական անիմացիայի 100-ամյակը, ինչպես նաև անիմացիայի հայ երախտավոր Վլադիմիր Մայիլյանի նվիրված ծրագիր է ներկայացնում: «ՌեԱնիմանիա» 4-րդ միջազգային փառատոնը կշարունակվի մինչև նոյեմբերի 9-ը:

6 ноября, в ереванском кинотеатре “Москва” в 16:30 часов в рамках Международного анимационного фестиваля “РеАнимания” организация “UNIFRANCE” представит специальный показ лучших французских фильмов. В 18:30 часов будет представлена немецкая анимация.
Единственный анимационный фестиваль региона “РеАнимания” открылся 3 ноября.
В этом году фестиваль сотрудничает с образовательным комплексом “Акоп Коджоян”, старшей школой “Айб”, Национальной детской библиотекой им. Хнко Апара, центром креативных технологий ТУМО, Театром киноактера им. Г. Маляна, с союзом искусства “Нарекаци”, где также будут организованы показы фестиваля. В этом году на фестивале представлено около 400 анимаций из 42 стран мира.
В этом году на фестивале будет отмечено 100-летие российской анимации, а также будет реализована программа, посвященная известному армянскому кинорежиссеру Владимиру Маилянау.