ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը` «ՄՏՍ» ԲԲԸ դուստր ընկերությունը, հայտարարում է ՄոբիԴրամի` ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ին ամբողջապես պատկանող դուստր ընկերության ծառայությունների պաշտոնական մեկնարկի մասին: Այս պահին ՄոբիԴրամի 25 մասնաճյուղ է գործում Հայաստանում (18-ը` Երևանում, 7-ը` մարզերում): Հետագայում էլեկտրոնային վճարման և փոխանցման բազմատեսակ ծառայություններ մատուցող այս նոր ընկերության մասնաճյուղերի թիվը կավելանա Հայաստանի ամբողջ տարածքում:
ՄոբիԴրամը հնարավորություն է տալիս Հայաստանի բնակչությանն օգտվելու փոխանցման և վճարման ծառայություններից բջջային հեռախոսի` USSD հրահանգների միջոցով («*» և «#» կոճակների օգնությամբ կատարվող հրահանգներ), ՄոբիԴրամի ինտերնետային կայքէջի միջոցով, կամ` այցելելով ՄոբիԴրամի որևէ մասնաճյուղ:
ՄոբիԴրամի մասնաճյուղերում հնարավոր է կատարել տեղական և միջազգային դրամական փոխանցումներ «Contact» համակարգով (շուտով նաև «Անելիք» համակարգով), կատարել ամսական վճարումներ կոմունալ (ջուր, գազ, էլեկտրաէներգիա), ինչպես նաև բջջային և ֆիքսված կապի, ինտերնետ հասանելիության ծառայությունների դիմաց, իրականացնել դրամական փոխանցումներ Հայաստանում գործող բանկեր, այդ թվում` հիփոթեքի, մեքենայի, սպառողական և այլ վարկերի դիմաց: Հաճախորդները նաև կարող են վճարել ճանապարհային ոստիկանության տուգանքները և կատարել այլ վճարումներ:

6 Ноябрь 2012 - 14:26 AMT
В пресс-службе компании “ВиваСелл-МТС” сообщают об официальном старте предоставления услуг полностью принадлежащей ей компании “МобиДрам”. На сегодняшний день в Армении действует 25 филиалов “МобиДрам” (18- в Ереване, 7- в областях). В дальнейшем число филиалов данной компании, предоставляющей различные услуги электронных платежей и переводов, увеличится на территории всей Армении.
“МобиДрам” представляет совершенно новый уровень обслуживания клиентов, предоставляя возможность населению Армении пользоваться услугами оплаты и перевода денежных средств посредством команд USSD (команды, совершаемые посредством кнопок «*» и «#») мобильного телефона, веб-страниц или какого-либо филиала “МобиДрам”.
В филиалах “МобиДрам” можно совершать местные и международные денежные переводы по системе “Contact” (в скором времени и по системе “Анелик”), совершать ежемесячные коммунальные платежи (вода, газ, электроэнергия), а также за услуги мобильной и фиксированной телефонной связи, доступа к Интернету, осуществлять переводы в действующие в Армении банки, в том числе и за ипотеку, машину и потребительские и другие кредиты. Клиенты “МобиДрам” могут выплачивать и штрафы дорожной полиции, а также совершать другие платежи, при этом экономя свое время и