WBA, WIBF և WBO վարկածներով աշխարհի նախկին չեմպիոնուհի Սյուզի Կենտիկյանը դեկտեմբերի 1-ին կմենամարտի աշխարհի նախկին քառակի չեմպիոնուհի Կարինա Մորենոյի դեմ: 10 ռաունդներից բաղկացած մենամարտը կկայանա Գերմանիայում, հաղորդում է boxingnews24.com-ը:
« Դա կլինի մեծ մենամարտ, քանի որ այն ինձ կօգնի վեադառնալ սպորտ և հուսով եմ, որ այս մենամարտում մրցավարներն արդար կգտնվեն: Մենք ուսումնասիրել ենք Կենտիկյանի թույլ կողմերը և կօգտնվենք դրանցից»,-ասել է Մորենոն:
Կենտիկյանը պրոֆեսիոնալ ռինգում անցկացրել է 30 մենամարտ, դրանցից միայն 1-ում է պարտություն կրել: Նա 96:94, 96:94 և 96:95 հաշվով զիջել է ամերիկուհի Մելիսսա ՄակՄորրոուին:

Бывшая чемпионка мира по версиям WBA, WIBF и WBO Сюзи Кентикян (Германия) 1 декабря проведет поединок против бывшей четырехкратной чемпионки мира Кариной Морено (США). 10-раундовый поединок состоится в Германии, передает boxingnews24.com.
“Это будет большим поединком, поскольку он мне поможет вернуться в спорт, и я надеюсь, что судьи в этом поединке будут справедливыми. Мы изучили слабые места Кентикян и воспользуемся ими”,- сказала боксерша.
Кентикян на профессиональном ринге провела 30 поединков, и лишь в одном потерпела поражение. Она со счетом 96:94, 96:94 и 96:95 уступила американке Мелиссе МакМорроу.