Հայաստանում հունվար-սեպտեմբեր ամիսներին գյուղատնտեսական և ձկնարդյունաբերական արտադրանքի ընդհանուր ծավալը կազմել է 620,7 մլրդ դրամ` 2011թ նույն ժամանակահատվածի համեմատ ապահովելով 10,7 տոկոս աճ:
Ընդ որում, ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, հաշվետու շրջանում արտադրվել է 609,3 մլրդ դրամի գյուղատնտեսական արտադրանք, աճը` 10,5 տոկոս, այդ թվում` բուսաբուծական` 393,6 մլրդ դրամի (աճ` 16,9 տոկոս), կենդանաբուծական` 215,6 մլրդ դրամի (աճ`3,1 տոկոս):
Ինչ վերաբերում է ձկնարդյունաբերությանը, ապա այս ոլորտում 2012թ առաջին 9 ամիսների ընթացքում արտադրվել է 10,7 մլրդ դրամով ավելի, քան 2011թ նույն ժամանակահատվածի համեմատ:

The agricultural and aquaculture production volume totaled AMD 620,7 bln in January-September 2012, growing by 10,7% as compared with the same period of 2011.
According to RA National Statistical Service, agricultural production volume grossed AMD 609,3 bln, with 10.5% increase recorded. Meanwhile, crop production grew by 16,9% to total AMD 393,6 bln, with the livestock production volume rising by 3,1% to total AMD 215,6 bln.
Aquaculture production was set at AMD 10,7 bln in January-September, with 23,8% growth reported as compared with the same period of 2011.