Ինդիան Ուելսում BNP Paribas Open մրցաշարի գործադիր տնօրեն Ռեյմոնդ Մուրը հայտարարել է, որ մրցումների կազմակերպիչները պլանավորել են ավելացնել մրցաշարի մրցանակային ֆոնդը, սակայն թույլտվություն չեն ստացել ATP ղեկավարության կողմից:
Մուրի խոսքով, մրցաշարի ընդհանուր մրցանակային ֆոնդը պետք է ավելանա 1,6 մլն դոլարով` 800-հազարական դոլար տղամարդկանց և կանանց մրցումներում:
WTA ղեկավարությունը դրական է արձագանքել մրցաշարի կազմակերպիչների նախաձեռնությանը, իսկ ATP ներկայացուցիչները` ոչ:
«Դա մեզ համար անակնկալ էր: Մենք բացատրություններ ենք սպասում ղեկավարությունից: Մենք շոկի մեջ ենք և ցանկանում ենք լսել Բրեդ Դրյուետի մեկնաբանությունները»,- Ռեյմոնդ Մուրին մեջբերում է USA Today թերթը:
«Այդ փողերի մեծ մասը պետք է ստանային առաջին երեք շրջանների մասնակիցները: Մենք պլանավորել ենք ավելացնել մրցանակային ֆոնդը քառորդ եզրափակիչ և կիսաեզրափակիչ դուրս եկած խաղացողների համար: Միևնույն ժամանակ, եզրափակիչ անցած թենիսիստի և մրցաշարի հաղթողի հոնորարները կմնային նույնը»,- ասել է մրցումների գործադիր տնօրենը:

8 Ноябрь 2012 - 06:57 AMT
Исполнительный директор турнира BNP Paribas Open в Индиан-Уэллс Рэймонд Мур заявил, что организаторы соревнований планировали увеличение призового фонда турнира, однако не получили разрешения от руководства АТР.
По словам Мура, общий призовой фонд турнира должен возрасти на 1,6 миллиона долларов- по 800 тысяч долларов в мужских и женских соревнованиях. Увеличение призовых должно было коснуться в первую очередь участников первого-третьего круга турнира.
Руководство WTA положительно отреагировало на инициативу организаторов турнира в Индиан-Уэллс, в то время как представители АТР ответили отказом.
“Это стало для нас сюрпризом. Мы ждем объяснений от руководства АТР. Мы шокированы и хотим услышать комментарии Брэда Дрюэтта”, – цитирует Рэймонда Мура газета USA Today.
“Большую часть этих денег должны были получить участники первых трех кругов. Также мы планировали несколько увеличить призовые для четвертьфиналистов и полуфиналистов. В то же время, гонорары финалиста и победителя турнира оставались бы прежними", – заключил исполнительный директор соревнований.