Բռնցքամարտիկներ Վանես Մարտիրոսյանը (ԱՄՆ) և Էրիսլենդի Լարան (Կուբա), որոնց մենամարտը տեղի կունենա նոյեմբերի 10-ին, մամլո ասուլիս են տվել:
Մարտիրոսյանը խոստովանել է, որ նրա մարզիչը՝ Ֆրեդի Ռոուչը հիանալի մասանգետ է և նրանք շատ լավ են պատրաստվել:
«Իմ մարզիչն իսկական պրոֆեսիոնալ է և նա մի շարք սխալներ է նկատել Լարայի գործողություններում: Բացի այդ, ես լսել եմ, որ մեր զույգի հաղթողը հանդիպելու է Սեուլ Ալվարեսի հետ: Ես շատ եմ դա ուզում»,-հայ բռնցքամարտիկի խոսքն է մեջբերում fightnews.com-ը:
Ըստ Լարայի, նրա մարզչական շտաբը գիտի, թե ինչպես է պետք մենամարտել Մարտիրոսյանի հետ. «Ես շատ ուրախ եմ, որ այդ մենամարտը վերջապես տեղի կունենա»,-ասել է նա:

Боксеры Ванес Мартиросян (США) и Эрисленди Лара (Куба) перед поединком, который состоится 10 ноября, провели пресс-конференцию.
Мартиросян признался, что его тренер Фреди Роуч отличный специалист, и они провели хорошую подготовку.
“Мой тренер настоящий профессионал, и он заметил ряд ошибок в действиях Лары. Кроме того, я слышал, что победитель нашей пары за титул WBC встретится с Сеулем Альваресом. Я очень хочу этого”,- слова армянского боксера передает fightnews.com.
По словам Лары, его тренерский штаб нашел способ, как боксировать с Мартиросяном: “Я очень рад, что наконец- то состоится этот поединок”.