Հայաստանի հավաքականի ու Դոնեցկի «Շախտյորի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանով հետաքրքրվում է անգլիական «Լիվերպուլը», հայտնում է eyefootball.com-ը:
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ Մխիթարյանի հետ ցանկանում են պայմանագիր կնքել գերմանական «Բորուսիան», «Շալկե-04» ու իտալական «Յուվենտուսը»:
Կիսապաշտպանն այս խաղաշրջանում «Շախտյորի» կազմում մասնակցել է Ուկրաինայի առաջնության 20 խաղի՝ խփելով 16 գոլ, ինչպես նաև 2 գոլի հեղինակ է դարձել Չեմպիոնների լիգայի «Նորդշելլանդի» հետ խաղում: Հայաստանի հավաքականի ընտրական շրջանի 3 խաղերում Մխիթարյանն աչքի ընկավ մեկ անգամ՝ գոլ խփելով Իտալիայի հավաքականի դարպասը:

8 Ноябрь 2012 - 11:49 AMT
Услугами полузащитника сборной Армении и донецкого “Шахтера” Генриха Мхитаряна заинтересован английский “Ливерпуль”, об этом сообщает eyefootball.com.
Раннее сообщалось, что с Мхитаряном хотели подписать контракты немецкие клубы “Борусия” и “Шальке-04” и итальянский “Ювентус”.
Полузащитник в этом сезоне в составе “Шахтера” в 20 матчах чемпионата Украины забил 16 голов и стал автором 2 мячей в Лиги Чемпионов против “Нордшелланда”. В трех матчах отборочного цикла чемпионата мира в составе сборной Армении Мхитарян отличился лишь однажды, забив гол в ворота сборной Италии.