Հայաստանի բռնցքամարտի երիտասարդական հավաքականը ուսումնամարզական հավաք է անցկացնում Ծաղկաձորում` նախապատրաստվելով Երևանում կայանալիք աշխարհի առաջնությանը:
Հավաքականի գլխավոր մարզիչ Դերենիկ Ոսկանյանը PanARMENIAN.Net ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց, որ կազմի հարցում գրեթե կողմնորոշվել է:
«Հիմա ամեն քաշային կարգում մարզվում են երկուական բռնցքամարտիկներ: Աշխարհի առաջնության վերջնական կազմը կորոշվի երկու շաբաթից, երբ Աբովյանում անցկացնենք վերջին մարզումային փուլը»,- ասաց Ոսկանյանը:
Հայաստանը աշխարհի առաջնությունում կներկայացնեն 10 բռնցքամարտիկներ: Մարզիչը նշեց, որ նրանից 5-6 բռնցքամարտիկները ունակ են մեդալներ նվաճելու. «Թիմի տղաները բոլորն էլ լավ մարզավիճակում են: Նրանց մեջ կան Եվրոպայի և աշխարհի առաջնությունների մեդալակիրներ, միջազգային մրցաշարերի հաղթողներ: Բացի այդ, մեր երկրում է ընթանալու առաջնությունունը, ու սա մեզ շատ պետք է օգնի, որպեսզի էլ ավելի լավ ներկայանանք»:
Աշխարհի առաջնությունը տեղի կունենա Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում նոյեմբերի 25-ից մինչև դեկտեմբերի 8-ը:

8 Ноябрь 2012 - 14:58 AMT
Дереник Восканян: Окончательный состав сборной Армении на чемпионате мира по боксу будет решен через две недели
Молодежная сборная Армении по боксу проводит учебно-тренировочный сбор в Цахкадзоре, готовясь к чемпионату мира, который пройдет в Ереване. Главный тренер сборной Армении Дереник Восканян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал, что в вопросе состава он почти определился.
“Сейчас в каждой весовой категории тренируется по два спортсмена. Окончательный состав сборной Армении на чемпионате мира по боксу будет решен через две недели, когда мы проведем в Абовяне последний тренировочный этап”, – сказал Восканян.
Армению на чемпионате мира представят 10 боксеров. Тренер отметил, что 5-6 из них способны завоевать медали.
“Все парни команды находятся в хорошей спортивной форме. Среди них есть медалисты чемпионатов мира и Европы. Кроме того, чемпионат будет проходить в нашей стране, и это нам будет на руку”.