Դեկտեմբերի 9-19-ը Կալինինգրադում կկայանա Եվրոպայի բռնցքամարտի մինչև 23 տարեկանների առաջնությունը: Առաջնությունում հանդես կգա նաև Հայաստանի հավաքականը մարզիչ Կարեն Աղամալյանի գլխավորությամբ: Հավաքականն այժմ ուսումնամարզական հավաք է անցկացնում Ծաղկաձորում:
«Մինչև 23 տ. բռնցքամարտի առաջնություն տեղի կունենա առաջին անգամ: Մեր թիմը հանդես կգա 7-8 բռնցքամարտիկներով:
Կարող եմ ասել, որ տղաները մեդալներ նվաճելու շանսեր ունեն»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Աղամալյանը:
Այժմ հավաքին մասնակցում է 12 մարզիկներ: Գլխավոր մարզչի խոսքով, վերջնական կազմն ավելի ուշ կհրապարակվի. «Մեր վերջին հավաքը տեղի կունենա Աբովյանում, իսկ արդեն դեկտեմբերի 4-ին կմեկնենք Կալինինգրադ»:

9 Ноябрь 2012 - 06:51 AMT
С 9-19 декабря в Калининграде состоится чемпионат Европы по боксу до 23 лет. На чемпионате выступит и сборная Армении во главе тренера Карена Агамаляна. Сборная сейчас проводит первый учебно-тренировочный сбор в Цахкадзоре.
“Чемпионат по боксу до 23 лет проводится впервые. Наша команда выступит 7- 8 боксерами. Могу сказать, что ребята, которые поедут в Калининград, имеют шансы завоевать медали”,- в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал Агамалян.
Сейчас на сборах тренируются 12 спортсменов и, по словам главного тренера, окончательный состав он опубликует позднее: “Наш последний сбор пройдет в Абовяне, а уже 4 декабря мы отправимся в Калининград”.