Նոյեմբերի 1-ից իրականացնելով անկանխիկ գործարքներ Կոնվերս Բանկի VISA քարտերով, քարտապանները կհավաքեն «գոլեր» և հնարավորություն կստանան շահելու Կոնվերս Բանկի գլխավոր մրցանակը՝ երկու անձի համար նախատեսված եռօրյա ուղևորություն դեպի Մադրիդ և հնարավորություն դիտելու էլ-կլասիկոն՝ «Ռեալ Մադրիդ – Բարսելոնա» ֆուտբոլային խաղը՝ 2013թ. մարտի 3-ին:
Ակցիային մասնակցելու համար անհրաժեշտ է պարզապես ցանկացած գնման դիմաց վճարել Կոնվերս բանկի Վիզա քարտով և յուրաքանչյուր 1000 դրամը գերազանցող գործարքի դիմաց վաստակել 1 «գոլ»: Ամենաշատ գոլեր հավաքած քարտապանն էլ հենց կշահի ուղևորությունը: 2-րդ և 3-րդ տեղերը զբաղեցրած քարտապանները կշահեն հեռուստացույցներ, իսկ մյուս 50 ակտիվ քարտապանները սիրելի ֆուտբոլային ակումբների լոգոտիպերով գնդակներ և վզկապներ:
«Ակցիայի նպատակն է խթանել քարտապանների անկանխիկ վճարումները», պարզաբանել է բանկի գործադիր տնօրեն Տիգրան Դավթյանը:
Ըստ ակցիայի պայմանների՝ քարտապանի կողմից նույն օրվա ընթացքում միևնույն առևտրային կետից կատարած մեկից ավելի գնումները կդիտարկվեն որպես մեկ գործարք և դրանց դիմաց կհաշվարկվի 1 «գոլ»: Ակցիան գործում է մինչև 2013թ. փետրվարի 1-ը:
Նշենք, որ Կոնվերս Բանկի քարտերը նաև մասնակցում են Կոնվերս Միավորներ ծրագրին, երբ անկանխիկ գործարքներից կուտակվում են բոնուսային միավորներ, որոնք հետագայում ենթակա են փոխանակման տարատեսակ նվերների հետ: «Կոնվերս Գոլ» ակցիային մասնակցությունը չի սառեցնում «Կոնվերս միավորների» կուտակումը, ինչը նշանակում է, որ ձեր քարտն աշխատում է կրկնակի՝ կուտակելով Ձեզ համար և միավորներ, և գոլեր:
Միևնույն ժամանակ Կոնվերս Բանկի քարտերը հնարավորություն են տալիս օգտվելու զեղչերից՝ տարբեր առևտրի և սպասարկման կետերում:

9 ноября ЗАО «Конверсбанк» объявил о новой акции «Конверс Гол» для картодержателей Visa, которые против каждой 1000 драмов будут набирать «голы». Набравшие наибольшее число «голов» картодержатели получат главный приз со стороны банка – трехдневную поездку в Мадрид и возможность просмотра футбольной игры эл-классикон «Реал Мадрид – Барселона» 3 марта 2013 года.
«Целью акции является стимулирование у картодержателей безналичных платежей», – сказал исполнительный директор ЗАО «Конверсбанк» Тигран Давтян. В связи с этим банкир добавил, что культура использования безналичных расчетов в республике внедряется медленными темпами, несмотря на усилия правительства страны в этом направлении, поэтому банк последовательно выступает с новыми интересными предложениями на карточном рынке.
Акция «Конверс Гол» действует с 1 ноября и до 1 февраля 2013 года, ее итоги будут подведены уже 8 февраля. Победители, занявших 2 и 3 место, получат призы – телевизор, остальные же 50 победителей получат символические призы в виде мячей с логотипом этих футбольных клубов и повязки.