Տարեսկզբի համեմատ «Կոնվերս Բանկ» ՓԲԸ-ի քարտապանների թիվը աճել է 70 տոկոսով: «Այսօրվա դրությամբ մենք ունենք 82500 քարտապան` 2012-ի սկզբի 49000-ի համեմատ»,-Երևանում կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է բանկի գործադիր տնօրեն Տիգրան Դավթյանը:
Այդ առնչությամբ Տիգրան Դավթյանը վստահություն է հայտնել, որ քարտապանների թվաքանաքի աճի նման տեմպերը կպահպանվեն մինչև տարեվերջ և կշարունակվեն նաև 2013-ին: «2012-ի արդյունքում ակնկալում ենք ակտիվ քարտապանների թվաքանակի աճ` մինչև 90 000»,-հավելել է նա:
Նոյեմբերի 9-ին Կոնվերս Բանկի VISA քարտերով, քարտապանները կհավաքեն «գոլեր» և հնարավորություն կստանան շահելու Կոնվերս Բանկի գլխավոր մրցանակը՝ երկու անձի համար նախատեսված եռօրյա ուղևորություն դեպի Մադրիդ և հնարավորություն դիտելու էլ-կլասիկոն՝ «Ռեալ Մադրիդ – Բարսելոնա» ֆուտբոլային խաղը՝ 2013թ. մարտի 3-ին: Ակցիային մասնակցելու համար անհրաժեշտ է պարզապես ցանկացած գնման դիմաց վճարել Կոնվերս բանկի Վիզա քարտով և յուրաքանչյուր 1000 դրամը գերազանցող գործարքի դիմաց վաստակել 1 «գոլ»:
Ինչ վերաբերում է քարտերով արված գործարքների ծավալներին, ապա 2012-ի սկզբին այդ թիվը կազմել է 670 մլն դրամ, իսկ այսօրվա դրությամբ արդեն 1 մլրդ դրամ:

9 Ноябрь 2012 - 12:15 AMT
Число картодержателей ЗАО «Конверсбанк» увеличилось по сравнению с началом года на 70%. «На сегодняшний день у нас 82 500 картодержателей против 49 000 на начало 2012 года», – сказал на пресс-конференции в Ереване исполнительный директор ЗАО «Конверсбанк» Тигран Давтян.
В связи с этим Тигран Давтян выразил уверенность, что такие темпы роста картодержателей сохранятся до конца года и будут продолжаться в 2013 году. «По итогам 2012 года мы ожидаем увеличение числа активных картодержателей до 90 000», – добавил он.
9 ноября ЗАО «Конверсбанк» объявил о новой акции «Конверс Гол» для картодержателей Visa, которые против каждой 1000 драмов будут набирать «голы». Набравшие наибольшее число «голов» картодержатели получат главный приз со стороны банка – трехдневную поездку в Мадрид и возможность просмотра футбольной игры эл-классикон «Реал Мадрид – Барселона» 3 марта 2013 года.
Такой результат, по мнению специалистов банка, достигнут за счет активной политики на карточном рынке Армении, а также увеличения сети банкоматов на 40% по сравнению на начало года, до конца же года этот показатель составит 50%. Аналогичная ситуация и с POS-терминалами, где рост по сравнению на начало года составил порядка 30%, а до конца года ожидается более 40%. Что же касается объемов сделок по картам, то в начале 2012 года он составил 670 млн драмов, а на сегодняшний день уже 1 млрд драмов.