Տարեսկզբի համեմատ «Կոնվերս Բանկ» ՓԲԸ-ի քարտապանների թիվը աճել է 70 տոկոսով: «Այսօրվա դրությամբ մենք ունենք 82500 քարտապան` 2012-ի սկզբի 49000-ի համեմատ»,-Երևանում կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է բանկի գործադիր տնօրեն Տիգրան Դավթյանը:
Այդ առնչությամբ Տիգրան Դավթյանը վստահություն է հայտնել, որ քարտապանների թվաքանաքի աճի նման տեմպերը կպահպանվեն մինչև տարեվերջ և կշարունակվեն նաև 2013-ին: «2012-ի արդյունքում ակնկալում ենք ակտիվ քարտապանների թվաքանակի աճ` մինչև 90 000»,-հավելել է նա:
Նոյեմբերի 9-ին Կոնվերս Բանկի VISA քարտերով, քարտապանները կհավաքեն «գոլեր» և հնարավորություն կստանան շահելու Կոնվերս Բանկի գլխավոր մրցանակը՝ երկու անձի համար նախատեսված եռօրյա ուղևորություն դեպի Մադրիդ և հնարավորություն դիտելու էլ-կլասիկոն՝ «Ռեալ Մադրիդ – Բարսելոնա» ֆուտբոլային խաղը՝ 2013թ. մարտի 3-ին: Ակցիային մասնակցելու համար անհրաժեշտ է պարզապես ցանկացած գնման դիմաց վճարել Կոնվերս բանկի Վիզա քարտով և յուրաքանչյուր 1000 դրամը գերազանցող գործարքի դիմաց վաստակել 1 «գոլ»:
Ինչ վերաբերում է քարտերով արված գործարքների ծավալներին, ապա 2012-ի սկզբին այդ թիվը կազմել է 670 մլն դրամ, իսկ այսօրվա դրությամբ արդեն 1 մլրդ դրամ:

The number of Converse Bank CJSC cardholders has increased by 70% as compared with the beginning of the year, the bank’s executive director said.
As Tigran Davtyan told a press conference, the number of the active card holders is expected to reach 90 000 by the end of the year, considering 2012 results.
On Nov 9, Converse Bank CJSC launched a new “Converse Goal” action for Visa card holders, who will score “goals” for each AMD 1000 on their account. The clients to have scored the largest number of “goals” will win a trip to Madrid and granted an opportunity to watch Real Madrid vs Barcelona football match due March 3, 2013.
Meanwhile, the number of the Converse Bank POS terminals has increased by about 30% as compared with the beginning of the year, with over 40 % growth expected by yearend. Card transactions volume currently totals AMD 1 bln against AMD 670 mln recorded at the beginning of the year.