Նոյեմբերի 10-ին Մոսկվայում տեղի են ունենում Եվրոպական ազգերի գավաթի խաղարկության հունահռոմեական և ազատ ոճի ըմբշամարտի մենամարտերը:
Հայաստանի հավաքականը, որը ներկայացված է երիտասարդական կազմով, 3:4 հաշվով զիջել է Ուկրաինային: Ուկրաինան այժմ խմբի առաջատարն է: Այդ խմբում է նաև Ադրբեջանը, որն իր հանդիպումը դեռ չի ավարտել:
Հայաստանի հավաքականի կազմում են Գևորգ Ղարիբյանը (55կգ ք/կ), Ավիկ Գրիգորյանը (60կգ ք/կ), Գևորգ Սահակյանը (66կգ ք/կ), Կարապետ Չալյանը(74կգ ք/կ), Վաղարշակ Մինասյանը (84կգ ք/կ), Լոնդոնի Օլիմպիադայի բրոնզե մրցանակակիր, Եվրոպայի չեմպիոն և աշխարհի առաջնության արծաթե մեդալակիր Արթուր Ալեքսանյանը (96կգ ք/կ) և Վաչիկ Եղիազարյանը (120կգ ք/կ):

В Москве 10 ноября на Кубке европейских наций проходят схватки греко-римской и вольной борьбе. Сборная Армении, которая на турнир отправилась молодежным составом, в первой встрече со счетом 3:4 уступила команду Украины.
Украина стала лидером группы. В этой группе вошла так же сборная Азербайджана, которая пока не провела встреч. В состав сборной Армении вошли Геворг Карибян (в/к 55), Авик Григорян (в/к 60), Геворг Саакян (в/к 66), Карапет Чалян (в/к 74), Вагаршак Минасян (в/к 84), бронзовый призер лондонских Олимпийских игр, чемпион Европы и серебряный призер чемпионата мира Артур Алексанян (в/к 96) и Вачик Егиазарян (в/к 120).