Ուկրաինայի առաջնության առաջին շրջանն ավարտված է: Դոնեցկի «Շախտյորը» 15 խաղերում չի կորցրել ոչ մի միավոր: 15-րդ տուրում Միրչա Լուչեսկուի սաները վստահ հաղթանակ են տարել Դոնեցկի «Մետալուրգի» նկատմամբ:
«Շախտյորը» հաղթանակ է տարել 4:0 հաշվով: Այս խաղում դուբլի հեղինակ է դարձել հայ կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը, մեկական գոլ են խփել Էդուարդո դա Սիլվան և Ալեքս Տեյշեյրան:
«Շախտյորը» 45 միավորով վստահ առաջատար է մրցաշարային աղյուսակում, իսկ «Մետալուրգը», որտեղ հանդես են գալիս մի քանի հայ ֆուտբոլիստներ, 19 միավորով 10-րդ տեղում է:
«Դա մեզ համար շատ կարևոր խաղ էր: Անպայման հաղթանակ էր պետք «Չելսիի» հետ խաղից հետո մասնագետների կարծիքը հաստատելու համար: Այդ հաղթանակը կօգի մեզ հաջորդ հանդիպմանը նախապատրաստվելու ժամանակ, մասնավորապես «Նորդշելանդի» հետ: Գոհ եմ խաղից, հատկապես առաջին խաղակեսից: Այն ինչ ցանկանում էինք, մեզ մոտ ստացվեց»,- խաղից հետո ասել է «Շախտյորի» մարզիչ Միրչա Լուչեսկուն:
«Մետալուրգի» գլխավոր մարզիչ Յուրի Կրասնոժանը նշել է, որ բարդ էր ինչ-որ բան ձեռնարկել «Շախտյորի» դեմ:

Первый круг чемпионата Украины завершен. Донецкий “Шахтер” в пятнадцати матчах не потерял ни одного очка. В 15 туре подопечные Мирчи Луческу одержали уверенную победу над донецким “Металлургом”. “Шахтер” одержал победу со счетом 4:0. В этом матче автором дубля стал армянский полузащитник Генрих Мхитарян, еще по мячу забили Эдуардо да Силва и Алекс Тейшейра.
“Шахтер” с 45 очками уверенно лидирует в турнирной таблице, а “Металлург”, где выступают несколько армянских футболистов, с 19 очками на 10 месте.
“Это была очень важная игра для нас. Обязательно нужна была победа, чтобы подтвердить мнение специалистов после игры с “Челси”. Плюс любой выигрыш придает больше энтузиазма. Наверняка эта победа поможет нам при подготовке к следующим поединкам, в частности с “Нордшелландом”. Доволен игрой, в особенности первым таймом. То, чего мы хотели, у нас получилось: забили быстрый гол и поэтому контролировали фактически весь поединок, от начала до конца”,- после матча признался наставник “Шахтера” Мирча Луческу.
А главный тренер “Металлурга” Юрий Красножан отметил, что тяжело было что-то предпринять против “Шахтера”.
Не было возможности как-то зацепиться за какие-то моменты и забить. Быстро пропустили в первом тайме, они выигрывали, поэтому вторую половину вышли и доигрывали. После перерыва мы старались не упасть лицом в грязь, но в настоящий момент с “Шахтером” тяжело бороться”.