Վանես Մարտիրոսյան-Էրիսլենդի Լարա մենամարտն ավարտվել է ոչ ոքի, քանի որ 9-րդ ռաունդում նրանք բախվել են գլուխներով, և Մարտիրոսյանի աչքի վերևը պատռվել է: Բժիշկներն արգելել են հայ բռնցքամարտիկին շարունակել մենամարտը: Մարտն ավարտվել է 86:85, 84:87 և 86:86 հաշվով:
Լարան, սակայն, կարծում է, որ հաղթանակ է տարել. «Վանեսը լավ բռնցքամարտիկ է, բայց ես գիտեմ, որ ես հաղթել եմ այդ մարտում»:
Այդ զույգի հաղթողը պետք է հանդիպեր WBC վարկածով առաջին միջին քաշային կարգում աշխարհի չեմպիոն Սաուլ Ալվարեսի հետ: Բայց քանի որ ոչ ոք հաղթանակ չի տարել, հնարավոր է, կայանա հանդիպում ռևանշ:
«Ես հիմա ինձ լավ եմ զգում, և առաջիկայում կպահանջեմ Լարայի հետ հանդիպում ռևանշ»,- ասել է Մարտիրոսյանը:
«Ես դեմ չեմ ռևանշ անցկացնել թեկուզ հիմա: Եթե չկանգնեցնեին մարտը, ես հաղթանակ կտանեի Վանեսի նկատմամբ»,- Լարայի խոսքերը հաղորդում է boxingscene.com-ը:

12 Ноябрь 2012 - 07:28 AMT
Поединок Ванес Мартиросян Эрисленди Лара завершился вничью, поскольку в девятом раунде они столкнулись головами, и у Мартиросяна открылось сильное рассечение над глазом. Врачи запретили армянскому боксеру продолжать бой. Поединок завершился со счетом 86:85, 84:87 и 86:86.
Эрисленди Лара, однако, считает, что он выиграл бой: “Ванес хороший боксер, но я знаю, что я выиграл этот бой”.
Победитель этой пары должен был встретиться с чемпионом мира в первом среднем весе по версии WBC Саулем Альваресом. Но так как никто не одержал победу, возможно, состоится матч-реванш.
“Я сейчас чувствую себя хорошо, и в ближайшее время потребую матч-реванш с Ларой”,- заявил Мартиросян.
“Я не против провести реванш хоть сейчас. Если бы не остановили встречу, я бы одержал победу над Ванесом”,- слова Лары передает boxingscene.com.