Նոյեմբերի 13-ին` ժամը 16:00-ին, Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնը կյուրընկալի «Այբ» դպրոցի սաներին: Իր երևանյան հիշողություններով երեխաների հետ կկիսվի ՀՀ ժողովրդական նկարիչ Ռոբերտ Էլիբեկյանը:
Հանդիպումը տեղի կունենա կենտրոնի «Իմ երազած Երևանը» կրթական ծրագրի շրջանակում: Ծրագիրը նախատեսված է մինչև 15 տարեկան երեխաների համար և իրականացվում է «Երևան. հայացք ապագայից» ցուցահանդեսի շրջանակում:
Ծրագիրը նախատեսված էր յուրաքանչյուր հինգշաբթի օրվա համար, սակայն հաշվի առնելով գրանցվողների մեծ հոսքն ու ոգևորվածությունը, այժմ այն անցկացվում է գրեթե ամեն օր:

12 Ноябрь 2012 - 08:26 AMT
13 ноября в 16:00 часов в ереванском центре искусства Гафесчян примет у себя учеников школы “Айб”. Своими ереванскими воспоминаниями со школьниками поделится народный художник РА Роберт Элибекян.
Встреча состоится в рамках образовательной программы центра “Ереван моей мечты”. Программа рассчитана на подростков в возрасте 15 лет и реализуется в рамках выставки “Ереван: Взгляд из будущего”.
Проведение программы было запланировано на каждый четверг, однако, учитывая большой поток зарегистрированных участников, отныне она проводится практически каждый день.