Յունիբանկը, սոցիալական պատասխանատվության քաղաքականության շրջանակներում, իրականացնում է Երևանի և մարզերի դպրոցների բարեկարգման և կահավորման ֆինանսավորման նոր ծրագիր: Արդեն իսկ բանկը մարզական նոր գույք է նվիրել Կապան քաղաքի N7 հիմնական դպրոցին: Նվերը դպրոցին փոխանցել են Յունիբանկի «Կապան» մասնաճյուղի ներկայացուցիչներy, հայտնում է բանկի մամլո ծառայությունը:
«Մարզական նոր գույքը մեր դպրոցի աշակերտների համար երկար սպասված և մեծ նվեր է: Յունիբանկի շնորհիվ այսօր մենք ունենք բոլոր պայմանները, որպեսզի երեխաները կարողանան լիարժեք կերպով զբաղվել սպորտով: Համոզված եմ, որ այս նվիրատվությունը մեծ խթան կհանդիսանա և ֆիզկուլտուրայով զբաղվելը նրանց համար կլինի ոչ միայն օգտակար,այլև հաճելի», – ասել է N7 հիմնական դպրոցի տնօրեն Կարինե Հովսեփյանը:
Սոցիալական ծրագրերը միշտ եղել են Յունիբանկի ուշադրության կենտրոնում: Երեխաներին նեցուկ լինելն այս ուղղության առաջնահերթ խնդիրներից մեկն է: Հենց այդ պատճառով բանկի ղեկավարությունը դպրոցների աջակցությանն ուղղված մի շարք բարեգործական ակցիաների իրականացման որոշում է ընդունել: Այդ ակցիաների շրջանակներում բանկը hամապատասխան ֆինանսավորում կտրամադրի դպրոցների բարեկարգման և կահավորման աշխատանքների իրականացման համար, ինչպես նաև կաջակցի ուսուցման մակարդակի բարձրացմանն ուղղված ծրագրերին: Մասնավորապես, առաջիկայում, բանկի տրամադրած միջոցներով կվերանորոգվի Երևանի Նանսենի անվան N150 դպրոցի հանդիսությունների դահլիճը, իսկ N157 դպրոցում կգործի ժամանակակից սարքավորումներով հագեցած համակարգչային դասարան:

12 Ноябрь 2012 - 12:04 AMT
"Юнибанк", согласно концепции социальной ответственности, начал реализацию новой программы по финансированию благоустройства и оснащения ереванских и региональных школ. Программа стартовала в городе Капан. Банк подарил спортивный инвентарь для занятий физкультурой капанской основной школе N7. Закупленный инвентарь школе передали представители капанского филиала “Юнибанка”.
“Новый инвентарь стал долгожданным подарком для учеников нашей школы. Благодаря Юнибанку сегодня у нас есть все условия, чтобы ребята могли нормально заниматься спортом. Уверен, что эти подарки послужат им стимулом, а занятия физкультурой станут не только полезными, но и приятными”, – сказала директор основной школы N7 Карине Овсепян.
Социальные программы всегда были в центре внимания “Юнибанка”. Поддержка детей – одна из приоритетных задач в этом направлении. Именно поэтому руководство банка приняло решение реализовать серию благотворительных акций, направленных на поддержку школ. В рамках акций, банк предоставит соответствующее финансирование на благоустройство и оснащение школ, а также окажет содействие в реализации программ по повышению образовательного уровня. В частности, в ближайшем будущем, на предоставленные банком средства, будет отремонтирован актовый зал ереванской школы N150 им. Ф. Нансена, а в школе N157 будет открыт новый компьютерный класс, оснащенный современным оборудованием, сообщает пресс-служба банка.