2020թ Եվրոպայի առաջնությունը կարող է անցկացվել Եվրոպայի 13 քաղաքներում: Այս միտքը ՈւԵՖԱ-ի նախագահ Միշել Պլատինին պատրաստվում է քննարկման դնել Եվրոպական ֆուտբոլային միության գործադիր կոմիտեում դեկտեմբերի 7-ին: Իսկ առաջնությունը այդ ձևաչափում անցկացնելու որոշումը կարող է հաստատվել 2013-ի հունվարին:
Bild-ի տվյալներով, EURO-2020-ի խաղերը կանցկացվեն Մոսկվայի, Բեռլլինի, Մադրիդի, Լիսսաբոնի, Հռոմի, Լոնդոնի, Ամստերդամի, Զագրեբի, Աթենքի, Բազելի, Փարիզի և Բրյուսելի մարզադաշտերում: Իսկ Ստամբուլը պետք է ընդունի կիսաեզրափակիչն ու եզրափակիչը, փոխանցում է sport-express.ru-ն:

Чемпионат Европы по футболу 2020 года может пройти в 13 городах Европы. Такую идею президент УЕФА Мишель Платини собирается внести на рассмотрение исполнительного комитета Европейского футбольного союза 7 декабря. А уже в январе 2013 года такой формат проведения европейского первенства может быть утвержден.
По данным Bild, игры EURO-2020 пройдут на стадионах Москвы, Берлина, Мадрида, Лиссабона, Рима, Лондона, Амстердама, Загреба, Афин, Базеля, Парижа и Брюсселя. А Стамбул должен будет принять полуфиналы и финал, передает sport-express.ru.