Նոյեմբերի 17-ին` ժամը 19:30-ին, Արամ Խաչատրյան մեծ համերգասրահում տեղի կունենա Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախմբի և մենակատար դաշնակահար Յան Լիշեցկու համատեղ համերգը:
17-ամյա երաժիշտը արդեն իսկ հասցրել է գրավել աշխարհի հեղինակավոր համերգասրահների հանդիսատեսին` ներկայանալով ավելի քան 100 համերգով այնպիսի նվագախմբերի հետ, ինչպիսիք են Փարիզի, BBC սիմֆոնիկ, Լայպցիգի սիմֆոնիկ, Տորոնտոյի սիմֆոնիկ, Մոնրեալի Մետրոպոլիտեն և այլ հանրահայտ նվագախմբերը:
Երիտասարդական նվագախմբի և հեղինակավոր Դոյչե գրամոֆոն (Deutsche Grammophon) ստուդիայի և Այ Էմ Ջի Արթիսթս (IMG Artists) երաժշտական գործակալության արտիստ, կանադացի դաշնակահար Յան Լիշեցկու կատարմամբ հանդիսատեսը կվայելի Ռոբերտ Շումանի Դաշնամուրային կոնցերտը և Դմիտրի Շոստակովիչի Թիվ 10 Սիմֆոնիան:
Համերգի դիրիժորն է Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանը, տեղեկացնում է Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախմբի հասարակայնության հետ կապերի բաժինը:
Այսուհետ Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախմբի բոլոր համերգների յուրաքանչյուր գնված տոմսի հասույթի 10%-ը նվիրաբերվելու է «Նվիրի'ր կյանք» բարեգործական հիմնադրամին, որն իր ամբողջ ներուժն ուղղում է քաղցկեղով և արյան հիվանդություններով տառապող հայ մանուկների փրկությանը:

13 Ноябрь 2012 - 14:03 AMT
17 ноября в 19:30 часов в ереванском большом концертном зале “Арам Хачатурян” состоится совместный концерт Государственного молодежного оркестра Армении и пианиста Яна Лишецкого.
17-летний пианист уже успел завоевать симпатии слушателей на самых престижных концертных площадках мира, исполнив более 100 концертов вместе с самыми различными оркестрами, такими, как оркестр Парижа, симфонический оркестр BBC, симфонический оркестр Лейпцига, симфонический оркестр Торонто, Монреальский Метрополитен и др.
Он начал заниматься музыкой с пяти лет в консерватории “Mount Royal University”. В 9 лет у него состоялся дебют в качестве пианиста в оркестре. Он является лауреатом многих престижных премий.
В исполнении Государственного молодежного оркестра Армении и артиста престижной студии звукозаписи “Deutsche Grammophon” и музыкального агентства “IMG Artists”, канадского пианиста Яна Лишецкого зритель услышит Фортепианный концерт Роберта Шумана и 10-ю Симфонию Дмитрия Шостаковича.
Дирижер концерта – художественный руководитель и главный дирижер Государственного молодежного оркестра Армении Сергей Смбатян, сообщают в пресс-службе оркестра.