Նոյեմբերի 21-ին` ժամը 18:30-ին, Կոմիտասի անվան Կամերային երաժշտության տանը տեղի կունենա արվեստի երեկո:
Համերգի հետ մեկտեղ կբացվի երիտասարդ գեղանկարիչների ցուցահանդես: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց գեղանկարիչ Աշոտ Գրիգորյանը, նման միջոցառում առաջին անգամ է կազմակերպվում, և գաղափարը դաշնակահարներինն է: Կցուցադրվեն Աշոտ Գրիգորյանի և Տիգրան Հակոբյանի գեղանկարչական աշխատանքները, ընդ որում` թե համեմատաբար վաղ, թե` նոր ստեղծված:
Համերգի ժամանակ ելույթ կունենան դաշնակահարներ Մարինա Վարդանյանն ու Հայարփի Գրիգորյանը, թավջութակահար Աշխեն Գասպարյանը, ջութակահար Թերեզա Նաչարյանը, մենակատար` Ամալյա Բալոյան: Ծրագրում կհնչի Արամ Խաչատրյան (հատվածներ «Գայանե» և «Սպարտակ» բալետներից, Ռախմանինով (Ռոմանսներ, Vokaliiz), Սարաջյան (համարներ «Աշուղական» սյուիտից), Ալթունյան («Քոչարի», «Բերդ պար»), Պիացոլա (Oblivion, «Տարվա եղանակները», Ալ. Հարությունյան- Բաբաջանյան («Հայկական ռապսոդիա»), հոգևոր երգեր և Կոմիտաս:

14 Ноябрь 2012 - 09:45 AMT
21 ноября в 18:30 часов в ереванском Доме камерной музыки им. Комитаса состоится вечер, посвященный искусству.
Одновременно с концертом откроется выставка работ молодых художников. Как сказал в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net художник Ашот Григорян, подобное мероприятие организуется впервые, это была идея пианистов.
Будут выставлены живописные работы Ашота Григоряна и Тиграна Акопяна, причем, как старые, так и новые.
В ходе концерта выступят пианисты Марина Варданян и Айарпи Григорян, виолончелистка Ашхен Гаспарян, скрипачка Тереза Начарян, солистка – Амалия Балоян. В программе прозвучат произведения Арама Хачатуряна (отрывки из балетов “Гаяне” и “Спартак”), Рахманинова (романсы, Vokaliiz), Сараджяна (номера из сюиты “Ашугакан”), Алтунян (“Кочари”, танец “Берд”), Пьяццоллы (Oblivion и “Времена года”), А. Арутюнян-Бабаджанян (“Армянская рапсодия”), а также духовные песни Комитаса.