Կայացել է Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայի գործկոմի նիստը, որի ընթացքում ամփոփվել են հայ սամբիստների արձանագրած արդյունքները 2012թվականի Եվրոպայի, աշխարհի առաջնություններում ու աշխարհի գավաթի խաղարկության փուլերում: Հայ մարզիկների նվաճած մեդալները Եվրոպայի և Աշխարհի առաջնություններում նախորդ տարվա ցուցանիշներին գերազանցում են 12-ով: Այս տարի սամբիստները նվաճել են 37 մեդալ և 2 թիմային գավաթ: Ֆեդերացիան այս տարվա արդյունքները գնահատվել է լավ:
Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայի գործկոմի հաջորդ նիստում կորոշվեն մրցաշրջանի լավագույն տասը մարզիկները, մարզիչները և մրցավարները, PanARMENIAN.Net-ին հաղորդել են ֆեդերացիայից:

Состоялось заседание исполкома Федерации самбо Армении, в ходе которого были подведены итоги запротоколированных результатов армянских самбистов в 2012 году на первенствах и чемпионатах Европы и мира, а так же на этапах Кубка мира по самбо.
Число завоеванных армянскими спортсменами призовых мест, по сравнению с предыдущим годом, превосходят на 12 медалей. В этом году армянские самбисты в 2012 году завоевали 37 медалей и 2 командных кубка. Федерация самбо Армении положительно оценила данный результат.
На следующем заседании исполкома Федерации самбо Армении будут определены десять лучших спортсменов, тренеров и судей, сообщают PanARMENIAN.Net в Федерации самбо.