Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականը Լիտվայի հետ ընկերական խաղի երկրորդ կեսում էլ շատ ակտիվ էր գործում:
Տանտերերին հաջողվեց արագ գոլ խփել: Հաշիվը 2:0 դարձրեց Կառլեն Մկրտչյանը, իսկ առաջին կեսում աչքի էր ընկել Էդգար Մանուչարյանը:
Վազգեն Սարգսյանի անվան հանրապետական մարզադաշտում հավաքված երկրպագուները մի քանի րոպե անց կրկին գոլի ականատես եղան, այս անգամ Գլեոդիուս Առլաուսկիսի դարպասը գրավեց Հենրիխ Մխիթարյանը:
Լիտվացիները պատասխանեցին շատ գեղեցիկ գոլով, որը խփեց փոխարինման դուրս եկած Արթուրաս Ռիմկևիչիուսը` 3:1:
Վարդան Մինասյանի սաները դրանից հետո նետվեցին գրոհի և մի քանի րոպե պաշարել էին մրցակցի տուգանային հրապարակը, ինչի արդյունքում էլ Արաս Օզբիլիսը Առլաուսկիսիի գլխավերևով գնդակն ուղարկեց Լիտվայի դարպասը: Սակայն դրանով գոլերը չավարտվեցին. լիտվացիներից դուբլի հեղինակ դարձավ Ռիմկևիչիուսը, որն իրացրեց 11-մետրանոցը:
Հայաստանի հավաքականը հաղթեց 4:2 հաշվով: Այս հանդիպումը հիշարժան էր նաև նրանով, որ հավաքականում իր վերջին հանդիպումն անցկացրեց Սարգիս Հովսեփյանը`ազգային ընտրանու մարզաշապիկը հագնելով 132-րդ անգամ:
Հայաստանի ընտրանին Լիտվայի հետ 3 ընկերական խաղերում տոնեց իր 2-րդ հաղթանակը: Մինչ այդ` 2000 թվականին Կաունասում հայ ֆուտբոլիստները առավելության էին հասել 2:1 հաշվով, իսկ 2011 թվականի օգոստոսին 3:0 հաշվով հաղթել էին լիտվացիները:

Сборная Армении по футболу активно действовала и во втором туре товарищеской встречи со сборной Литвы. Карлену Мкртчяну удалось быстро реализовать второй гол, в то время как в первом тайме счет открыл Эдгар Манучарян.
Болельщики, собравшиеся на республиканском стадионе имени Вазгена Саргсяна, стали свидетелями и третьего гола.
На этот раз в ворота Глеодиуса Арлаускиса мяч послал Генрих Мхитарян. Литовцы ответили красивым голом, который забил вышедший на замену Артурас Римкевичиус – 3:1.
Подопечные Вардана Минасяна после этого перешли в атаку и на несколько минут осадили штрафное поле соперника, в результате чего Арас Озбилис послал мяч через голову голкипера в ворота Литвы. Однако этим серия голов не завершилась: автором дубля среди литовцев стал Римкевичиус, который удачно реализовал 11-метровый удар.
Сборная Армении победила со счетом 4:2. Эта встреча была примечательна также тем, что свою последнюю встречу в составе сборной провел капитан команды Саркис Овсепян, надев форму национальной сборной в 132-й раз.
Армянская сборная после трех товарищеских встреч с Литвой отпраздновала вторую победу. До этого в 2000 году в Каунасе армянские футболисты выиграли со счетом 2:1, а в августе 2011 года победы добились литовцы.