Հայաստանի հավաքականի և Մոսկվայի «Դինամոյի» դարպասապահ Ռոման Բերեզովսկին Լիտվայի հավաքականի նկատմամբ 4:2 հաշվով հաղթանակից հետո խոսոտվանել է, որ թիմի գործողությունների վրա ազդել է հոգնածությունը:
«Անցած խաղից տպավորությունները երկակի են: Չկարողացանք խաղալ բարձր մակարդակով ողջ խաղի ընթացքում: Բայց դրա համար պատճառներ կային: Շատ ֆուտբոլիստներ արդեն շատ հանդիպումներ են անցկացրել այս խաղաշրջանի ընթացքում, ազդել է հոգնածությունը: Առաջին հերթին դա վերաբերվում է թիմի առաջնորդ Հենրիխ Մխիթարյանին»,- Բերեզովսկու խոսքերը հաղորդում է sport-express.ru-ն:
Դարպասապահի խոսքով, այս խաղում հանդես էին գալիս նոր երիտասարդ ֆուտբոլիտսներ և նրանք պետք է փորձ և վստահություն ձեռք բերեն:

Голкипер сборной Армении и московского “Динамо” Роман Березовский после победы над сборной Литвой со счетом 4:2 признался, что на действиях команды сказалась усталость.
“Впечатления от прошедшего матча двоякие. Не смогли сыграть на высоком уровне весь матч. Но на это были причины. Многие футболисты уже много матчей провели за сезон, сказывалась усталость. В первую очередь это касается лидера команды Генриха Мхитаряна”,- слова Березовского передает sport-express.ru.
По словам голкипера, в этом матче играли новые молодые футболисты и им нужно набираться опыта и уверенности: “А так была открытая игра, и много атак и на те, и на другие ворота”.