Վրաստանի վարչապետի ՌԴ հետ հարաբերությունների հարցով հատուկ ներկայացուցիչ Զուրաբ Աբաշիձեն հայտարարել է, որ վրացական իշխանությունները հաջորդ շաբաթ վերջնականապես կկողմնորոշվենի< b>2014թ Սոչիի Օլիմպիադային մասնակցելու հարցում:
«Օլիմպիադային մասնակցելու գործընթացը դիտարկման փուլում է: Որոշումը կկայացվի հաջորդ շաբաթ»,-նրա խոսքը փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստին»:
Վրաստանի ներկայացուցիչներն ավելի վաղ հայտարարել էին Սոչիի Օլիմպիադայի հնարավոր բոյկոտման մասին: Ռուսաստանի և Վրաստանի միջև ներկայումս դիվանագիտական հարաբերություններ չկան:
Վրաստանի խորհրդարանական ընտրություններից հետո վարչապետ Բիձինա Իվանիշվիլին բազմիցս հայտարարել է, որ իր համար առաջնային խնդիրներից է Ռուսաստանի հետ խաղաղ հարաբերությունների կարգավորումը:

15 Ноябрь 2012 - 11:06 AMT
Специальный представитель премьер-министра Грузии по вопросам отношений с Россией Зураб Абашидзе заявил, что грузинские власти на следующей неделе окончательно определятся по поводу участия в Олимпиаде-2014 в Сочи.
“ Вопрос об участии в Олимпиаде в процессе рассмотрения. Решение будет принято на следующей неделе ”, – слова Абашидзе передает РИА Новости.
Представители Грузии ранее заявляли о возможности бойкота Олимпиады в Сочи. Между Россией и Грузией сейчас нет дипломатических отношений. Они были разорваны Тбилиси после признания Москвой независимости Абхазии и Южной Осетии в 2008 году
После парламентских выборов в Грузии 1 октября к власти пришла политическая коалиция Бидзины Иванишвили “Грузинская мечта”, а бывшая правящая партия "Единое национальное движение" перешла в оппозицию. Двадцать пятого октября парламент утвердил новое правительства во главе с премьером Иванишвили.