«Ոսկե ծիրանն անիվների վրա ծրագիրը» նոյեմբերի 16-ին կսկսի Վայոց ձորի մարզի Եղեգնաձոր քաղաքում և կշարունակվի մինչև նոյեմբերի 18-ը: Ծրագրի բացումը տեղի կունենա Եղեգնաձորի մշակույթի տանը ժամը 18:0-ին` ռեժիսոր Նատալյա Բելյաուսկենեի, պրոդյուսեր, դերակատար Միքայել Պողոսյանի «Եթե բոլորը» ֆիլմով:
Հաջորդ օրերին կցուցադրվեն Սյուզան Խարտալյանի «Տատիկին դաջվածքները», Արթուր Խուդոյանի «Ինձ աշուղ են ասում», Կասիանա Տեր-Հարությունյանի, Սեզար և Գարի Կանանյանների «Հայկական ռապսոդիա» վավերագրական ֆիլմերը, ինչպես նաև «Ոսկե ծիրան» 9-րդ Երևանի միջազգային կինոփառատոնի լիամետրաժ ֆիլմերի մրցութային անվանակարգում առաջին մրցանակի արժանացած` Ս. Լոզնիցայի «Մշուշում» ֆիլմը, հայտնում է փառատոնի մամուլի ծառայությունը:

“Золотой абрикос на колесах” 16 ноября стартует в городе Ехегнадзор Вайоц Дзорской области и продлится до 18 ноября. Открытие программы состоится во Дворце культуры Ехегнадзора в 18:00 часов фильмом Натальи Беляускене “Если все…”. Продюсер и исполнитель главной роли – Микаел Погосян.
В следующие дни будут показаны фильмы “Татуировки моей бабушки” Сюзан Хардалян, “Меня называют ашугом” Артура Худояна, “Армянская рапсодия” Касиана тер-Арутюняна, Сезара и Гарри Кананянов, а также удостоившуюся первой премии 9-го ереванского международного кинофестиваля “Золотой абрикос” в конкурсной номинации полнометражных фильмов кинокартину С. Лозницы “В тумане”, сообщают в пресс-службе фестиваля.