ՈւԵՖԱ նախագահ Միշել Պլատինին գերմանական մամուլին տված հարցազրույցում պատմել է այն մասին, որ առաջիկայում Եվրոպայի 2020 թվականի առաջնության նախագիծը կարող է հաստատվել:
Պլատինին առաջարկում է առաջնությունը, որը կկայանա առաջին Եվրոյի անցկացումից 60 տարի անց, անցկացնել 13 երկրներում ու քաղաքներում: Նախնական խաղերը Պլատինին առաջարկում է անցկացնել Մոսկվայում, Բեռլինում, Մադրիդում, Լիսաբոնում, Հռոմում, Լոնդոնում, Ամստերդամում, Զագրեբում, Աթենքում, Բազելում, Փարիզում և Բրյուեսլում, իսկ կիսաեզրափակիչներն ու եզրափակիչը՝ Ստամբուլում:
«Ես քննարկել եմ այդ լավ գաղափարը գերմանական ֆուտբոլային միության նախագահ Վոլֆգանգ Նիրսբախի հետ: Մենք կքննարկենք այդ հարցը ՈւԵՖԱ գործկոմի դեկտեմբերի 6-ի նիստում: Ես այնպիսի զգացողություն ունեմ, որ նախագիծը կհաստատվի, սակայն դեռ որոշակի ոչինչ չկա»,-Պլատինիի խոսքն է մեջբերում championat.com-ը:

Президент УЕФА Мишель Платини в интервью немецкой прессе рассказал о том, что уже в ближайшее время проект проведения чемпионата Европы 2020 года может быть утвержден.
Платини предлагает провести первенство, которое пройдет в год 60-летия с момента первого EURO, в 13 городах и странах. Предварительные матчи Платини предлагает провести в Москве, Берлине, Мадриде, Лиссабоне, Риме, Лондоне, Амстердаме, Загребе, Афинах, Базеле, Париже и Брюсселе, а полуфиналы и финал- в Стамбуле.
"Я обсуждал эту хорошую идею с президентом немецкого футбольного союза Вольфгангом Нирсбахом. Мы вынесем эту тему на обсуждение на исполкоме УЕФА, который пройдет 6 декабря. У меня есть ощущение, что проект EURO- 2020 будет утвержден, но ничего определенного пока говорить нельзя",- слова Платини передает championat.com.