Thomson Reuters միջազգային կորպորացիան Յունիբանկին շնորհել է «Լավագույն դիլինգ բանկ 2012» կոչումը: Բարձր գնահատականը բանկին շնորհվել է միջբանկային և արժութային շուկաներում բանկի գործունեության արդյունքներով: Thomson Reuters փորձագետները հաշվի են առել բանկի զարգացման ռազմավարությունը և շուկայում զբաղեցրած դիրքը, մատուցվող ծառայությունների որակը, աշխատակիցների արհեստավարժության մակարդակը, հայտնում է բանկի մամլո ծառայությունը:
Հաճախորդների արագ և որակյալ սպասարկումը Յունիբանկի համար ունի առաջնահերթ նշանակություն: Արմինֆո գործակալության ՀՀ առևտրային բանկերի ռենքինգի տվյալների համաձայն, 30.09.12թ.-ի դրությամբ Յունիբանկն արժութային գործարքներից ստացված զուտ շահույթի ծավալով հայաստանյան բանկային համակարգի առաջատար եռյակում է` ավելի քան 1 մլրդ դրամ:
Thomson Reuters կորպորացիան ստեղծվել է բրիտանական Reuters և կանադական Thomson Financial կազմակերպությունների միաձուլման արդյունքում: Ընթացիկ տարվա առաջին եռամսյակի տվյալներով, կորպորացիայի զուտ շահույթն աճել է 26%-ով և կազմել 314 մլն ԱՄՆ դոլար: Thomson Reuters-ի հիմնական բիզնես ուղղությունները բորսայի տերմինալներն ու տեղեկատվական գործակալությունն են:

16 Ноябрь 2012 - 12:18 AMT
Международная информационная корпорация “Thomson Reuters” присвоила “Юнибанку” статус “Лучший дилинг-банк 2012” Армении. Высокая оценка присвоена по результатам анализа деятельности банка на межбанковском и валютном рынках.
Эксперты “Thomson Reuters” приняли во внимание стратегию развития и позицию банка на рынке, качество предоставляемых услуг, уровень профессионализма сотрудников.
Быстрое и качественное валютное обслуживание клиентов имеет для “Юнибанка” первостепенное значение. По данным рэнкинга коммерческих банков Армении aгентствa “АрмИнфо” на 30 сентября 2012 года, по объему чистой прибыли с валютных операций “Юнибанк”, с показателем свыше 1 млрд драмов, в первой тройке лидеров банковской системы РА.
Корпорация “Thomson Reuters” основана в результате слияния британской “Reuters” и канадской “Thomson Financial”. По результатам первого квартала текущего года, чистая прибыль корпорации выросла на 26% и составила 314 млн долларов США. Основное бизнес направление “Thomson Reuters” – биржевые терминалы и информационное агентство.