Միջազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Ժակ Ռոգեն չեղյալ է հայտարարել իր այցելությունը 2016-ի Օլիմպիադայի մայրաքաղաք՝ Ռիո դե Ժանեյրո: Այսպիսով, նա բաց կթողնի խաղերի նախապատրաստության վերաբերյալ առանցքային հանդիպումներից մեկը:
ՄՕԿ հասարակայնության հետ կապերի բաժնի ղեկավար Մարկ Ադամսը հայտարարել է, որ բժիշկները խորհուրդ են տվել պաշտոնյային զերծ մնալ երկարատև թռիչքներից վերջերս տարած ազդրի վիրահատությունից հետո:
Ժակ Ռոգեն պլանավորել էր այցելել Ռիո դե Ժանեյրո գալիք հանգստյան օրերին մի շարք խորհրդակցություններ անցկացնելու համար, որտեղ բրիտանացի կազմակերպիչները կփոխանցեն իրենց փորձը բրազիլացի գործընկերներին:

Президент Международного олимпийского комитета Жак Рогге отменил свой визит в столицу Олимпиады-2016 – Рио-де-Жанейро. Таким образом, он пропустит одну из ключевых встреч по подготовке к играм.
Глава департамента по общественным связям МОК Марк Адамс заявил, что врачи посоветовали чиновнику отказаться от длительных перелетов после недавно перенесенной операции на бедре. По его словам, Рогге намерен остаться в Лозанне, где продолжают устранять последствия затопления в штаб-квартире МОК.
Жак Рогге планировал посетить бразильскую столицу Олимпиады в ближайшие выходные для проведения ряда совещаний, где британские организаторы передадут свой опыт бразильским коллегам.