Նոյեմբերի 17-ին Հայ առաքելական եկեղեցու Վիրահայոց թեմի «Հայարտուն» մշակույթի կենտրոնի Գալուստ Գյուլբենկյան սրահում տեղի ունեցավ հայ գրքի տպագրության 500-ամյակին նվիրված ցուցահանդես-շնորհանդես: Այն կազմակերպել էին «Հայարտուն» մշակույթի կենտրոնը և Վրաստանի հայ գրողների «Վերնատուն» միությունը: Միջոցառումը հովանավորել էր ՀՀ մշակույթի նախարարությունը:
Ինչպես հայտնում են «Հայարտուն» մշակույթի կենտրոնից, միջոցառմանը ներկա էին Վիրահայոց թեմի առաջնորդ Տեր Վազգեն եպիսկոպոս Միրզախանյանը, Վրաստանում ՀՀ դեսպանության խորհրդական Լևոն Թորգոմյանը, գրող-բանաստեղծ Գիվի Շահնազարը, Վրաստանի հայ գրողների «Վերնատուն» միության անդամները, Թբիլիսիից, Ջավախքից գրականասեր հասարակայնության ներկայացուցիչներ, երիտասարդ ստեղծագործողներ:
Ցուցադրվել է Վրաստանի հայ գրողների «Վերնատուն» միության 17 տարիների ընթացքում հրատարակած 140-150 անուն գրքերի գրեթե կեսը:

On November 17, Tbilisi’s Hayartun Cultural Center hosted an exhibition dedicated to the 500th anniversary of the Armenian printing.
The event, organized by Hayartun Center and Vernatun Union of Georgia-based Armenian Writers, was held under the auspices of Armenian Ministry of Culture.
Head of Diocese of the Armenian Apostolic Church in Georgia Bishop Vazgen Mirzakhanyan, Advisor of the RA Embassy in Georgia Levon Torgomyan, writer Givi Shahnazar, Vernatun Union members and young literature experts attended the event, press service of Hayartun Center reported.