Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի «Red Eagles» ֆան ակումբը պատրաստվում է ներկա գտնվել Չեմպիոնների լիգայի «Շախտյոր»-«Յուվենթուս» խաղին:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց ֆան շարժման ղեկավար Դենիս Սարգսյանը, իրենց հիմնական նպատակն է աջակցել ու քաջալերել հավաքականի և Դոնեցկի «Շախտյորի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանին: «Մենք շատ ենք ցանկանում, որպեսզի մեծ աջակցություն ցույց տանք մեր ֆուտբոլիստին, և դա էր պատճառը, որ որոշեցինք հանդես գալ նման նախաձեռնությամբ: Նշեմ, որ խաղի ժամանակ մեր տրիբունայում կբացենք Հայաստանի դրոշը, և նաև անակնկալ ունենք Մխիթարյանի համար»,- նշեց Սարգսյանը:
Ուղևորություն դեպի ուկրաինական Դոնեցկ կտևի 5 օր և կարժենա 400 դոլար: Փաթեթը նախատեսած է 30 հոգու համար, տեղեկացնում է redeagles.am:

Фан-клуб “Red Eagles” Национальной сборной Армении собирается присутствовать на матче “Шахтер” – “Ювентус” Лиги чемпионов. Как сказал в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net руководитель фан-движения Денис Саркисян, их основная цель – поддержать полузащитника армянской сборной и донецкого “Шахтера” Генриха Мхитаряна.
“Мы очень хотим поддержать нашего футболиста, и по этой причине мы решили выступить с подобной инициативой. Отмечу, что в ходе матча на нашей трибуне мы раскроем флаг Армении, у нас есть и сюрприз для Генриха Мхитаряна”, – отметил Саркисян.
Поездка в украинский Донецк продлится 5 дней и будет стоить 400 долларов. Пакет предназначен на 30 человек, сообщает redeagles.am.