Դևիդ Բեքհեմը հայտարարել է, որ կլքի «Լոս Անջելես Գելքսի» ակումբը: Ակումբի կազմում Բեքհեմը իր վերջին խաղը կանցկացնի դեկտեմբերի 1-ին, երբ «Լոս Անջելես Գելքսին» կխաղա «Հյուսթոն Դինամոյի» դեմ:
Անգլիացին հայտարարել է, որ առայժմ չի ծրագրում ավարտել իր պրոֆեսիոնալ կարյերան, սակայն չի ասել, թե որտեղ է խաղալու հետագայում:
Նրա խոսքով, ինքն ուրախ է, որ վերջերս ԱՄՆ-ում ֆուտբոլի տարածվածությունն աճել է: Բեքհեմն ընդգծել է, որ կարող է շարունակել MLS-ի հետ համագործակցությունն արդեն կարյերան ավարտելուց հետո, սակայն մանրամասներ չի պատմել:
Բեքհեմը «Գելեքսիի» կազմում հանդես է գալիս 2007-ից սկսած: Թիմի հետ նա 3 անգամ հասել է MLS-ի եզրափակիչ` հաղթելով միայն 2011-ին, հաղորդում է lenta.ru-ն:

20 Ноябрь 2012 - 06:40 AMT
Дэвид Бекхэм объявил, что покинет клуб "Лос-Анджелес Гэлакси". Последний матч за "Лос-Анджелес" Бекхэм проведет 1 декабря, когда команда в финале Главной лиги соккера (MLS) сыграет с "Хьюстон Динамо".
Англичанин заявил, что он пока не планирует завершать профессиональную карьеру, однако не стал говорить о том, где будет играть дальше.
По словам игрока, он рад тому, что за последнее время популярность футбола в США выросла. Бекхэм отметил, что может продолжить сотрудничество с MLS уже после завершения карьеры, однако подробности раскрывать не стал. Бекхэм выступает за "Гэлакси" с 2007 года. Вместе с командой он трижды доходил до финала MLS, победив только в 2011 году, сообщает lenta.ru.