Բռնցքամարտիկ Վիկ Դարչինյանը fightnews.com-ին տված հարցազրույցում ասել է, որ չի համագործակցում որևէ փրոմոութերական ընկերության հետ և գործերը վարում է իր թիմի հետ համատեղ:
«Համագործակցությունը Հարի Շոուի հետ շատ լավն էր, սակայն ես այժմ ցանկանում եմ տարեկան 3-4 մենամարտ անցկացնել չեմպիոնի գոտու համար»,-ասել է Դարչինյանը:
Բռնցքամարտիկը հավելել է, որ առաջիկայում նա մենամարտ չի նախատեսում: «Ես ուղղակի հետաքրքիր առաջարկների եմ սպասում: Եթե ինձ խոստանան լավ մենամարտ կազմակերպել, ես կմեկնեմ, ուր հարկավոր է և շոու ցույց կտամ հանդիսատեսին:
Ինձ համար կարևոր է տիտղոսներ նվաճելը»:
Ըստ Դարչինյանի, նա նախկինի պես մտադիր է ռևանշ խաղ անցկացնել Աբներ Մարեսի և Նոնիտո Դոնեյրի հետ:
«Մարեսը գիտի, որ գողացել է իմ հաղթանակը, նա «կեղտոտ» բռնցքամարտիկ է: Իսկ Դոնեյրը պետք է հանդիպի ոչ թե Խորխե Արսեի, այլ ինձ հետ: Բռնցքամարտի սիրահարները ցանկանում են տեսնել իմ մենամարտը նրա հետ»,-ասել է մարզիկը:
Այն հարցին, թե որքան ժամանակ է նա մտադիր մնալ պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտում, Դարչինյանն ասել է. «Չնայած նրան, որ ես շուտով 40 տարեկան կդառնամ, ես ինձ 22-ի եմ զգում: Ես փոխեցի իմ մարտավարությունը և պատրաստ եմ մենամարտել բոլորի հետ»:

Армянский боксер Вик Дарчинян в интервью fightnews.com сказал, что не сотрудничает с какой-либо промоутерской компанией и ведет дела совместно со своей командой.
“Сотрудничество с Гари Шоу было очень хорошим, но я сейчас хочу провести 3-4 поединка в году за чемпионский пояс”,- сказал Дарчинян.
Боксер добавил, что в ближайшее время у него не запланирован бой: “Я просто жду интересных предложений.
Если мне пообещают устроить хороший бой, я приеду, куда скажут и покажу зрителям шоу. Мне важно завоевать титулы”.
По словам Дарчиняна, он по-прежнему хочет провести матч- реванш с Абнером Маресом и Нонито Донэйром.
“Марес знает, что украл мою победу, он “грязный” боксер. А Донэйр должен был встретиться не с Хорхе Арсе, а со мной. Любители бокса хотят видеть мой поединок с ним”,- подчеркнул спортсмен.
На вопрос, еще сколько времени планирует остаться в профессиональном боксе, Дарчинян ответил: “Несмотря на то, что мне скоро 40 лет, я чувствую себя на 22. Я изменил мою тактику, стал другим и готов драться со всеми”.