Դավիթ Նալբանդյանը հանդես կգա ATP-ի Վինա դել Մարի մրցաշարում, որը տեղի կունենա 2013-ի փետրվարի 4-10-ը Չիլիում: Այդ մասին հայտարարել է մրցաշարի տնօրեն Ալվարո Վիլոլը:
Նրա խոսքով, թենիսիստն արդեն նամակ է ուղարկել, որում հայտարարել է մրցաշարին մասնակցելու իր մտադրության մասին:
«Մեզ դիմել է նաև Նիկոլաս Ալմագրոն, և մենք արդեն բանակցություններ ենք վարում: Ցանկանում եմ նշել, որ մեզ համար հետաքրքրիր է նման թենիսիստներ տեսնել մեր մրցաշարում»,- Վիլոլայի խոսքերը հաղորդում է El Mercurio-ն:
Նալբանդյանը երեք անգամ` 2001-ին, 2002-ին և 2011-ին, ելույթ է ունեցել Վինա դել Մարում: Մրցաշարի գործող հաղթողն է արգենտինացի Խուան Մոնակոն:

20 Ноябрь 2012 - 10:09 AMT
Давид Налбанян выступит в турнире АТР Винья-дель-Мар, который пройдет 4-10 февраля 2013 года в Чили. Об этом заявил директор турнира Альваро Виллол.
По его словам, теннисист уже направил письмо, где заявлял о своем намерении играть на турнире. “К нам обратился и Николас Альмагро, и мы ведем переговоры. Хочу отметить, что нам интересно видеть таких теннисистов в нашем турнире”,- слова Виллола передает El Mercurio.
Налбандян три раза- в 2001, 2002 и 2011 годах выступал в Винья-дель-Мар. Действующим победителем турнира является аргентинец Хуан Монако.