ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը էլեկտրոտեխնիկայի, կենցաղային տեխնիկայի, կահույքի, շինանյութերի և սանտեխնիկայի ասպարեզում գործող գործընկեր կազմակերպությունների հետ համատեղ հայտարարում է Ամանորյա ակցիա, որի մասնակից կարող է դառնալ ցանկացած հաճախորդ, որը բանկի հետ համագործակցող խանութներից ձեռք կբերի ապրանք ապառիկ եղանակով:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի միջոցով ապառիկ եղանակով ապրանք ձեռք բերելու դեպքում ակնհայտ առավելությունների հետ մեկտեղ, որոնցից հիմնականը հանդիսանում է վարկի ձևակերպումը անմիջապես խանութում` գնորդի կողմից անձը հաստատող փաստաթուղթը ներկայացնելիս, Ամանորյա տոների նախաշեմին բանկն իր հաճախորդներին մատուցում է հաճելի անակնկալ: 2012թ. նոյեմբերի 19-ից մինչև դեկտեմբերի 28-ը ընկած ժամանակահատվածում բոլոր այն հաճախորդները, որոնք ապրանքը ձեռք կբերեն ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի ապառիկ վարկավորման միջոցով, կստանան նվեր անմիջապես խանութում: Այն հաճախորդները, որոնք կձևակերպեն ապառիկ վարկ 200 000 դրամ և ավել գումարի չափով, կստանան բացառիկ հնարավորություն մասնակցել “KIA Picanto” ավտոմեքենայի խաղարկությանը, որը տեղի կունենա 2013թ. փետրվարին: ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի գլխավոր տնօրեն-տնօրինության նախագահ Յուրի Գուսևն ասել է. «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը ուղիղ մեկ տարի առաջ սկսեց իր հաճախորդներին տրամադրել ապառիկ վարկավորում և բավականին կարճ ժամանակահատվածում շուկայում գրավեց առաջատար դիրքեր: Ապառիկ վարկավորման ծրագիրը թույլ է տալիս վարկը ձևակերպել անմիջապես խանութում: Դրա հետ մեկտեղ բանկը վարկավորում է ապրանքի արժեքի մինչև 100% և չի պահանջում երաշխավորողների առկայություն: ՎՏԲ-Հայաստան բանկի աշխատակիցները վարկի տրամադրման որոշումը կայացնում են 15-20 րոպեի ընթացքում:
Վերջին տարվա ընթացքում ակնհայտ է նշանակալի շարժ տվյալ տեսակի վարկի զարգացման ուղղությամբ, որը հիմնավորված է մի շարք նորարարական նախագծերի հետևողական և հաջող իրականացմամբ: Տվյալ պահին ՀՀ ողջ տարածքի ավելի քան 200 առևտրային կետերում հաշված րոպեների ընթացքում հաճախորդը կարող է վարկ ձևակերպել և ստանալ այն կենցաղային նշանակության լայն ընտրանուց ապրանք ձեռք բերելու համար: Մենք համոզված ենք, որ Հայաստանի քաղաքացիները ըստ արժանավույնս կգնահատեն այն քայլերը, որոնք իրականացնում է բանկն իր գործունեության բոլոր ուղղություններով, իր հաճախորդների կենսունակության և լոյալության մակարդակի բարձրացման, սեփական հաճախորդների բազան ընդլայնելու նպատակով», հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:

Банк ВТБ (Армения) совместно с партнерами в сфере реализации и сбыта электротехники, бытовой техники, мебели, стройматериалов и сантехники запускает Новогоднюю акцию, участником которой может стать любой клиент, который приобретет из магазинов, сотрудничающих с Банком товары посредством кредита в рассрочку.
Наряду с очевидными преимуществами в случае приобретении товаров в рассрочку посредством Банка ВТБ (Армения), основным из которых является оформление кредита непосредственно в магазине при предъявлении покупателем только документов удостоверяющих личность, в преддверии Новогодних праздников Банк преподносит приятный сюрприз своим клиентам.
В период с 19 ноября по 28 декабря 2012 года все клиенты, оформившие кредит Банка ВТБ (Армения) для покупки товара в рассрочку, получат подарки прямо в магазинах. Те же клиенты, которые оформят кредит в рассрочку на сумму свыше 200,000 драмов РА получат уникальную возможность участия в розыгрыше автомобиля “KIA Picanto”, который состоится в феврале 2013года.
“Банк “ВТБ (Армения)” ровно год назад начал предоставлять своим клиентам кредиты в рассрочку и за столь короткий срок занял лидирующие позиции на рынке. Программа POS-кредитования позволяет оформлять кредиты непосредственно в магазинах. При этом Банк кредитует до 100% стоимости товара и не требует наличия поручителей. Сотрудники Банка ВТБ (Армения) принимают решение о выдаче кредита в течение 15-20 минут.
За последний год очевидны значительные сдвиги в развитии данного вида кредитования, что обусловлено последовательной и успешной реализацией ряда инновационных проектов. На данный момент более, чем в двухстах торговых точках по всей территории РА клиенты могут за считанные минуты оформить и получить кредит на приобретение широкого ассортимента товаров бытового назначения.
Мы уверены, что граждане Армении по достоинству оценят те шаги, которые Банк осуществляет по всем направления своей деятельности, с целью повышения уровня благосостояния и лояльности своих клиентов, расширения собственной клиентской базы ”, – сказал генеральный директор и председатель Директората Банка ВТБ (Армения) Ю. Гусев.