ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը ցավակցական խոսք է հայտնել հայ անվանի երգչուհի, ՀՀ ժողովրդական արտիստուհի Ֆլորա Մարտիրոսյանի մահվան կապակցությամբ:
«Խոր վշտով տեղեկացա անվանի հայ երգչուհի, Հայաստանի ժողովրդական արտիստ Ֆլորա Մարտիրոսյանի մահվան մասին: Նա մեր ժամանակների բացառիկ երգչուհիներից էր, ով իր անզուգական ձայնով գերել է բազմաթիվ սրտեր ու հոգիներ: Մեծ ու անգնահատելի է Ֆլորա Մարտիրոսյանի ավանդը հայ երգարվեստում: Նրա թողած ժառանգությամբ դեռ կշարունակեն հիանալ բազմաթիվ սերունդներ:
Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից ցավակցում եմ Ֆլորա Մարտիրոսյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին, ընկերներին և նրա արվեստի բազմահազար երկրպագուներին»:

Премьер-министр Армении Тигран Саркисян выразил соболезнования в связи с кончиной народной артистки Армении Флоры Мартиросян.
“С глубокой скорбью узнал о смерти известной армянской певицы, народной артистки Армении Флоры Мартиросян. Она была уникальной певицей нашего времени, которая своим неповторимым голосом пленила многочисленные сердца и души. Велик и неоценим вклад Флоры Мартиросян в армянское певческое искусство. Оставленным ею наследием продолжат восхищаться еще многие поколения.
От имени правительства Армении и от себя лично выражаю соболезнования членам семьи, родным, друзьям Флоры Мартиросян и многотысячным поклонникам ее искусства”.