Դոնեցկի «Շախտյորը» դուրս է եկել Չեմպիոնների լիգայի փլեյ-օֆֆ` նախքան խմբային փուլի եզրափակիչ տուրը:
Հենրիխ Մխիթարյանի ակումբը Դանիայում 5:2 հաշվով հաղթանակ է տարել «Նորշելլանդի» նկատմամբ: Այսպիսով, Е խմբում «Շախտյորը» հավաքել է 10 միավոր և գլխավորում է մրցաշարային աղյուսակը:
Խաղից հետո ուկրաինական թիմի գլխավոր մարզիչ Միրչա Լուչեսկուն ասել է, որ ինքը շատ հպարտ է այս հաղթանակով. «Շատ գոհ եմ, որ 5 տուրերից հետո ունենք 10 միավոր, սակայն պետք է ընդգծեմ, որ կարող էինք մեկ կամ երկու միավորով ավել ունենալ: ՉԼ-ում և Ուկրաինայի առաջնությունում ունեցած արդյունքները մեր խաղի լավագույն գնահատականն է»,-Լուչեսկուի խոսքը փոխանցում է ՈւԵՖԱ-ի պաշտոնական կայքը:

Донецкий "Шахтер" пробился в плей-офф Лиги чемпионов за тур до финиша группового этапа. Команда Генриха Мхитаряна в Дании одержала победу над “Нордшелландом” со счетом 5:2. Таким образом, в группе Е “Шахтер” набрал 10 очков и возглавил таблицу.
После матча главный тренер украинской команды Мирча Луческу сказал, что он очень гордится этой победой: “Очень доволен, что у нас 10 очков после пяти туров, но должен отметить, что можно было бы иметь на очко или даже два больше. Результаты в Лиге чемпионов и в чемпионате Украины – лучшая оценка нашей игры”,- слова Луческу передает официальный сайт УЕФА.
Он так же подчеркнул, что в этой игре счет должен был быть 2:10, но он очень гордится своей командой.