Թենիսիստ Դավիթ Նալբանդյանը խոստովանել է, որ վնասվածքի պատճառով նա ստիպված է եղել մեծ դադար վերցնել, բայց շարունակել է մարզվել և փորձել վերականգնվել:
«Ես հիմա պատրաստ եմ դուրս գալ կորտ: Ցանկանում եմ մասնակցել սեզոնի վերջին մի քանի մրցաշարերի և պատրաստվել 2013-ին: Հաջորդ տարի ես պլանավորում եմ հանդես գալ մի քանի խոշոր մրցաշարերում»,- թենիսիստի խոսքերը հաղորդում է MundoD-ը:
Նալբանդյանը դեկտեմբերի 6-9-ը Բուենոս Այրեսում հանդես կգա Copa Peugeot մրցաշարում: Նա հավելել է, որ պլանավորում է մասնակցել նաև Australian Open-ին, ինչպես նաև Հարավային Ամերիկայի մրցաշարարերին. «Արդեն փետրվարին կկայանա Դևիսի գավաթում Արգենտինայի հավաքականի առաջին հանդիպումը: Ես շատ եմ ցանկանում խաղալ Գերմանիայի հետ»:
Նրա խոսքով, Գերմանիան շատ ուժեղ մրցակից է, բայց իրենք պետք է ամեն ինչ անեն, որպեսզի անցնեն գավաթի հաջորդ փուլ:
«2013-ին ես ամեն ինչ կանեմ, որպեսզի մտնեմ աշխարհի 50 լավագույն թենիսիստների ցուցակի մեջ, իսկ եթե վնասվածքները չխանգարեն, ապա կարող եմ լինել թոփ 20-ում»,- ասել է Նալբանդյանը:

Теннисист Давид Налбандян признался, что из-за травмы он был вынужден сделать большой перерыв, но продолжал тренироваться и пытался восстановиться.
“Я сейчас готов выйти на корт. Хочу участвовать в нескольких турнирах в конце сезона и готовиться к 2013 году. В следующем году я планирую выступать в нескольких крупных турнирах”,- слова теннисиста передает MundoD.
Налбандян 6-9 декабря в Буэнос-Айресе выступит в турнире Copa Peugeot. Он добавил, что планирует участвовать и в Australian Open, так же в турнирах Южной Америки: “Уже в феврале состоится первая встреча сборной Аргентины в Кубке Дэвиса. Я очень хочу играть против Германии”.
По словам теннисиста, Германия очень сильный соперник, но они должны сделать все, что бы пройти в следующий этап Кубка.
“В 2013 году я сделаю все, что бы войти в список лучших 50 теннисистов мира, а если травмы не будут мешать- то смогу быть и в Top-20”,- сказал Налбандян.