Թենիսիստ Դավիթ Նալբանդյանը խոստովանել է, որ վնասվածքի պատճառով նա ստիպված է եղել մեծ դադար վերցնել, բայց շարունակել է մարզվել և փորձել վերականգնվել:
«Ես հիմա պատրաստ եմ դուրս գալ կորտ: Ցանկանում եմ մասնակցել սեզոնի վերջին մի քանի մրցաշարերի և պատրաստվել 2013-ին: Հաջորդ տարի ես պլանավորում եմ հանդես գալ մի քանի խոշոր մրցաշարերում»,- թենիսիստի խոսքերը հաղորդում է MundoD-ը:
Նալբանդյանը դեկտեմբերի 6-9-ը Բուենոս Այրեսում հանդես կգա Copa Peugeot մրցաշարում: Նա հավելել է, որ պլանավորում է մասնակցել նաև Australian Open-ին, ինչպես նաև Հարավային Ամերիկայի մրցաշարարերին. «Արդեն փետրվարին կկայանա Դևիսի գավաթում Արգենտինայի հավաքականի առաջին հանդիպումը: Ես շատ եմ ցանկանում խաղալ Գերմանիայի հետ»:
Նրա խոսքով, Գերմանիան շատ ուժեղ մրցակից է, բայց իրենք պետք է ամեն ինչ անեն, որպեսզի անցնեն գավաթի հաջորդ փուլ:
«2013-ին ես ամեն ինչ կանեմ, որպեսզի մտնեմ աշխարհի 50 լավագույն թենիսիստների ցուցակի մեջ, իսկ եթե վնասվածքները չխանգարեն, ապա կարող եմ լինել թոփ 20-ում»,- ասել է Նալբանդյանը:

Argentina-based David Nalbandian said he continued trainings two or three times a week to be able to begin the pre-season for next year.
“I'll do the pre-season in mid-December. Whether I'll go to Australia or not depends on the surface they choose for the Davis Cup. I also plan to play the tournaments in South America on clay,” Nalbandian’s official fan blog reported.
From December 6-9, the player will participate in Copa Peugeot 2012 tennis tournament in Buenos Aires.
“Germany will be a tough opponent. But we must all try and work towards having the best possible team in the Davis Cup. I will try hard to enter 2013 list of Top 50 best players. I can always get there if I get lucky in terms of injuries and don't get a tough draw at the big events,” Nalbandian said.