21 Նոյեմբեր 2012 - 13:03 AMT
Ադրբեջանցի բռնցքամարտիկները Երևան կժամանեն Թբիլիսիից չարտերային չվերթով՝ բռնցքամարտի երիտասարդական ԱԱ մասնակցելու նպատակով: Այդ մասին ExtraTime.az-ին է հայտնել Ադրբեջանի բռնցքամարտի առաջին փոխնախագահ Աղաջան Աբիևը:
Նոյեմբերի 26-ին Երևանում մեկնարկող բռնցքմարտի աշխարհի առաջնությանը Ադրբեջանը կներկայացնեն Տուրալ Ահմեդովը (52կգ ք/կ), Նասրեդդին Մամեդովը (56կգ ք/կ), Փարվիզ Բաղիրովը (64կգ ք/կ), Սաղի Սալեհին (69կգ ք/կ), Օրհան Մաիլլին (75կգ ք/կ) և Ռաուֆ Ռագիմովը (81կգ ք/կ), Ռահիլ Մամեդլին (81կգ):
«Հայկական կողմը երաշխավորել մեր պատվիրակության անվտանգությունը, կարծում եմ, նրանց շահերից ևս բխում է, որ ադրբեջանցիների հանդեպ սադրանքներ չլինեն,-ասել է Աղաջան Աբիևը:- Ի դեպ, այժմ չկա ուղիղ չվերթ Թբիլիսիից Երևան, ուստի հայկական կողմն առաջարկեց տրանսպորտով հասնել Երևան: Սակայն, մենք չենք ցանկանում, որ մեր տղաները ողջ Հայաստանը հատեն, ուստի որոշել ենք չարտերային չվերթ կազմակերպել Թբիլիսիից Երևան: Նույն ճանապարհով էլ ադրբեջանցի բռնցքամարտիկները կվերադառնան Հայաստանից»:

21 Ноябрь 2012 - 12:38 AMT
Азербайджанские боксеры прибудут в Ереван для участия в чемпионате мира по боксу среди молодежи чартерным рейсом из Тбилиси. Об этом ExtraTime.az сообщил первый вице-президент Федерации бокса Азербайджана Агаджан Абиев.
На мировом первенстве в Ереване, которое стартует 26 ноября, Азербайджан представят Турал Ахмедов (52 кг), Насраддин Мамедов (56 кг), Парвиз Багиров (64 кг), Саги Салахлы (69 кг), Орхан Маиллы (75 кг), Рауф Рагимов (81 кг), Рахиль Мамедли (91 кг).
«Армянская сторона гарантировала нашей делегации все необходимые гарантии безопасности, думаю, что в их же интересах, чтобы в отношении азербайджанских боксеров не было никаких провокаций, – сказал Агаджан Абиев. – Кстати, из Тбилиси в Ереван сейчас нет прямых рейсов, поэтому армянская сторона предложила нашим боксерам добираться до Еревана посредством транспорта. Но мы не хотим, чтобы наши ребята пересекали всю Армению, поэтому приняли решение организовать чартерный рейс из Тбилиси. Таким же образом азербайджанские боксеры и вернуться из Армении».