ԿԲ նախագահ Արթուր Ջավադյանը նոյեմբերի 22-23-ը գտնվելու է Ֆրանկֆուրտում` Ֆրանկֆուրտի Եվրոպական բանկային 22-րդ կոնգրեսին մասնակցելու համար: ԿԲ նախագահի հետ Ֆրանկֆուրտ են մեկնում ՀԲ Ֆինանսական համակարգի կայունության և զարգացման վարչության պետ Անդրանիկ Գրիգորյանը և Հայաստանի բանկերի միության նախագահ Աշոտ Օսիպյանը, հայտնում է ԿԲ մամլո ծառայությունը:
Կոնգրեսին հիմնական զեկույցներով հանդես են գալու Եվրոպական Կենտրոնական բանկի նախագահ Մարիո Դրագին, Գերմանիայի ֆինանսների նախարար Վոլֆգանգ Շաուբլը, Բունդեսբանկի նախագահ Յենս Վեյդմաննը:
Այցի ընթացքում նախատեսված են ԿԲ նախագահի հանդիպումներ եվրոպական մի շարք կենտրոնական բանկերի, ինչպես նաև ֆինանսական հաստատությունների ղեկավարների հետ:

22 Ноябрь 2012 - 11:56 AMT
Председатель Центрального банка Армении Артур Джавадян 22-23 ноября примет участие в работах 22-ого Европейского банковского конгресса.
Как сообщает пресс-служба ЦБ РА, в состав армянской делегации входят начальник управления финансовой стабильности и развития ЦБ Андраник Григорян и глава Союза банков Армении Ашот Осипян.
На конгрессе с докладами выступят председатель Европейского центрального банка (ЕЦБ) Марио Драги, министр финансов Германии Вольфганг Шойбле, председатель Бундерсбанка Дженс Уидман.
В рамках визита предусмотрены встречи Артур Джавадяна с руководителями центральных банков, а также финансовых структур ряда европейских стран.