ԿԲ նախագահ Արթուր Ջավադյանը նոյեմբերի 22-23-ը գտնվելու է Ֆրանկֆուրտում` Ֆրանկֆուրտի Եվրոպական բանկային 22-րդ կոնգրեսին մասնակցելու համար: ԿԲ նախագահի հետ Ֆրանկֆուրտ են մեկնում ՀԲ Ֆինանսական համակարգի կայունության և զարգացման վարչության պետ Անդրանիկ Գրիգորյանը և Հայաստանի բանկերի միության նախագահ Աշոտ Օսիպյանը, հայտնում է ԿԲ մամլո ծառայությունը:
Կոնգրեսին հիմնական զեկույցներով հանդես են գալու Եվրոպական Կենտրոնական բանկի նախագահ Մարիո Դրագին, Գերմանիայի ֆինանսների նախարար Վոլֆգանգ Շաուբլը, Բունդեսբանկի նախագահ Յենս Վեյդմաննը:
Այցի ընթացքում նախատեսված են ԿԲ նախագահի հանդիպումներ եվրոպական մի շարք կենտրոնական բանկերի, ինչպես նաև ֆինանսական հաստատությունների ղեկավարների հետ:

Chairman of Central Bank of Armenia (CBA) Arthur Javadyan will attend the European Banking Congress (EBC), due November 22-23.
Armenian delegation comprises head of CBA Financial System Regulation Department Andranik Grigoryan and chairman of Union of Banks of Armenia (UBA) Ashot Osipyan.
Reports will be delivered by President of the European Central Bank Mario Draghi, German Finance Minister Wolfgang Schäuble and head of Deutsche Bundesbank Jens Weidmann.
Meetings with heads of the Central Banks and European financial institutions are on the agenda, CBA press service reported.